Çözüldü Windows 11 TPM 2.0 kapalı görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Judiciaryn

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat sakinleri, halihazırda bilgisayarımda Windows 11 kullanıyorum çeşitli oyunların anti cheat sistemleri Secure Boot'u açmamı istiyor ama zaten Windows 11'inde şart koştuğu üzere Secure Boot açık TPM 2.0'da açık ama ona rağmen hala Secure Boot hatası alıyorum. Çözümü nedir? Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-21_215903.png
    resim_2021-12-21_215903.png
    40,2 KB · Görüntüleme: 184
  • resim_2021-12-21_220213.png
    resim_2021-12-21_220213.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 169
Çözüm
Secure Boot ayarınız kapalı. BIOS'a geri dönüp Boot sekmesi altından Secure Boot'u aktifleştirin. Sorununuz kalmayacaktır. 😊

Tam ayar yolu: UEFI BIOS > Settings > Advanced > Windows OS Configuration > Secure Boot
TPM 2.0 zaten aktif olarak gözüküyor, bununla ilgili bir sorununuz bulunmuyor.

Secure Boot açık mı, aşağıdaki adımlarla kontrol eder misiniz?
  • Windows + S tuşlarına basın. Ardından msinfo yazıp çıkan sonuç olan "Sistem Bilgisi" aracını çalıştırın.
  • Yüklenen listede işaretlediğim kısmı (Güvenli Önyükleme Durumu) bulun ve kontrol edin.
1640113983269.png

TPM 2.0 zaten aktif olarak gözüküyor, bununla ilgili bir sorununuz bulunmuyor.

Secure Boot açık mı, aşağıdaki adımlarla kontrol eder misiniz?
  • Windows + S tuşlarına basın. Ardından msinfo yazıp çıkan sonuç olan "Sistem Bilgisi" aracını çalıştırın.
  • Yüklenen listede işaretlediğim kısmı (Güvenli Önyükleme Durumu) bulun ve kontrol edin.
Eki Görüntüle 1248253
Tam olarak sorunum bu açık olarak gözükmüyor

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-21_221541.png
    resim_2021-12-21_221541.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 140
Aynı anakarta sahibiz zaten. Bahsettiğim sırayı izlerseniz eğer Secure Boot'u sorunsuz aktifleştirebilirsiniz. :)

Ek olarak görsel sıralama için şu videoya da bir göz atabilirsiniz. (AMD işlemcili bir sistem, sizde fTPM kısmı olmayacak.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TPM 2.0 görseldeki gibi açılıyor ben ilk başta Windows 11'e geçmek için böyle bir yol izlemiştim ve yeterli görmüş sanırsam Windows bunu sonrasında anti cheat uygulamalarında Secure Boot açın falan diyordu bu sayfadan önceki sayfada Secure Boot seçeneği var seçeneği tıkladıktan sonra Secure Boot mode seçeneği Custom olarak gelmişti Custom olduğu içinde enabled olmuyor Disabled'ta kalıyordu Secure Boot mode seçeneğini Standart'a aldıktan sonra enabled yapabildim şu anda Windows + r yaparak ''msinfo32.exe" yazdıktan sonra gösterdiğiniz seçenek açıldı teşekkürler Technopat <3 :)

Dip not: Yanlış bir şey varsa görselde düzeltirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• bioıs.jpg
    bioıs.jpg
    214,3 KB · Görüntüleme: 160
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı