Rehber Windows 11 TPM 2.0 ve Secure Boot Gerektirmeyen ISO

Microsoft, Beta ve Release Preview kanalı için 5 Ekim'de yayınlanacak olan Windows 11 sürümünü paylaştı. Fakat bu sürümle beraber artık "Appraiserres.dll"yi değiştirerek yaptığımız TPM ve Secure Boot Bypass yöntemi artık geçerli değil. Değiştirilmesine rağmen aynı hatayı verecektir.

Bunun üstüne yaklaşık 3 saat denemeler yaptım. En sonunda bu yönteme vardım.
Yöntemi anlatarak başlayayım:
  1. Windows 10'un ISO'sunu ve Windows 11'in 22000.194 ISO'sunu indirip Windows 11 ISO'sunun içindeki "install.wim" dosyasını alalım.
  2. Windows 11'in içinden aldığımız "install.wim" dosyasını Windows 10 ISO'su içerisindeki "install.wim" veyahut "install.esd" yerine değiştireceğiz. Bunun için PowerISO adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Çünkü normal haliyle değiştirmesine izin vermeyecektir salt okunur olduğu için.

1632682977028.png

(install.esd olarak da geçebilir.)

3. Burada bulunan dosyayı siliniz. Windows 11 ISO'sundan çıkardığınız "install.wim" ile değiştiriniz.

1632683104330.png

4. Değiştirme işlemi bittikten sonra yukarıdan "Kaydet" tuşuna basınız.

1632683139655.png

5. Evet ile ilerleyin.
  6. İşlem bittikten sonra uygulamayı kapatabilirsiniz. Artık hazırsınız.
Kurulum, boot animasyonu vesaire Windows 10 olarak gözükse de işletim sisteminiz Windows 11 olarak kurulacaktır. Bunu kurulumun ardından "winver" komutunu çalıştırarak görebilirsiniz.

Şu anda bu yöntem bütün sürümlerde sorunsuz çalışmakta, Microsoft'dan başka bir çözüm gelene kadar bu konu üzerinden Beta ISO'larını yayınlamak için elimden geleni yapacağım. Hepinize iyi forumlar dilerim.

Diğer sürümleri paylaşmaya bu konu üzerinden devam edeceğim.

Dipnot: Bu yöntem ile Windows 10 destekleyen bütün cihazlara Windows 11 kurulumu yapılabilir.

https://disk.yandex.com.tr/d/clrNJm_BoGfysw

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konudaki ISO'u indirsem bir farkı olur mu, bu ISO hazır mı?
Tabi, bu ISO ile de desteklenmeyen cihazlarınıza kurulum yapabilirsiniz fakat ben stabil olacağını düşünmüyorum. Bazı arkadaşlarımız stabil diyor fakat kendi deneyimlerime göre birkaç Windows Defender bileşeninin Windows 10'dan kalma veya hasarlı olduğunu farkettim. Önerim, yarın sabah paylaşacağım rehberi beklemeniz. Orada Windows 11 Setup'ını tekrar kullanacağımız için, bir sıkıntı yaşamayacağız.

Tabi, bu ISO ile de desteklenmeyen cihazlarınıza kurulum yapabilirsiniz fakat ben stabil olacağını düşünmüyorum. Bazı arkadaşlarımız stabil diyor fakat kendi deneyimlerime göre birkaç Windows Defender bileşeninin Windows 10'dan kalma veya hasarlı olduğunu fark ettim. Önerim, yarın sabah paylaşacağım rehberi beklemeniz. Orada Windows 11 Setup'ını tekrar kullanacağımız için, bir sıkıntı yaşamayacağız.

Hocam, Zaten Windows Defender'a ihtiyacım yok ki, Windows Defender dışında bir sorunu var mı?

Hocam, Zaten Windows Defender'a ihtiyacım yok ki, Windows Defender dışında bir sorunu var mı?
Şöyle ki, sonraki yükseltme denemelerinizde başarısız olacaksınız. Windows Ayarlarındaki Windows Update ile özellik güncellemesi alamayacaksınız. Buradaki ISO'yu da yükseltmek için kullanamayacaksınız, çünkü Windows 10 Setup'ını içeriyor. Son kez öneriyorum, sabahı bekleyin. Emin olun beklediğinize değecek, çok daha basit bir yöntem paylaşacağım.

Şöyle ki, sonraki yükseltme denemelerinizde başarısız olacaksınız. Windows ayarlarındaki Windows Update ile özellik güncellemesi alamayacaksınız. Buradaki ISO'yu da yükseltmek için kullanamayacaksınız, çünkü Windows 10 Setup'ını içeriyor. Son kez öneriyorum, sabahı bekleyin. Emin olun beklediğinize değecek, çok daha basit bir yöntem paylaşacağım.

Tamam bekleyeceğim, bir an önce Windows 7'den kurtulayımda bana yeterli, dualboot olarak Windows 10 ve Windows 7 var elimde, Windows 10'u zaten Windows 11'e yükseltebilirim diye yüklemiştim, fakat olmadı kaldı öyle :D şimdilik iyi geceler dilerim.

Tamam bekleyeceğim, bir an önce Windows 7'den kurtulayımda bana yeterli, dualboot olarak Windows 10 ve Windows 7 var elimde, Windows 10'u zaten Windows 11'e yükseltebilirim diye yüklemiştim, fakat olmadı kaldı öyle :D şimdilik iyi geceler dilerim.
Ben de size iyi geceler dilerim. Bu arada, Windows 11 için tam olarak eksik olanlar nelerdir sisteminizde?

Ben de size iyi geceler dilerim. Bu arada, Windows 11 için tam olarak eksik olanlar nelerdir sisteminizde?

DDR2 bir sisteme sahibim, ana kartım: ASUS p5gc-mx/1333
Ekran kartım NVIDIA GTS 250.

1632958703967.png

Ne güzel, yarın paylaşacağım sistem de sadece CPU ve TPM'i bypasslayacak. O yüzden doğrulamak istedim. Aşırı eski sistemler için(UEFI bile desteklemeyen) bu konuyu güncel tutmaya devam edeceğim. Neyse, tekrar iyi geceler dilerim.

Benim sistemim uyumlu değil mi? İşlemci dışında.

Son düzenleme:
Tabi, bu ISO ile de desteklenmeyen cihazlarınıza kurulum yapabilirsiniz fakat ben stabil olacağını düşünmüyorum. Bazı arkadaşlarımız stabil diyor fakat kendi deneyimlerime göre birkaç Windows Defender bileşeninin Windows 10'dan kalma veya hasarlı olduğunu farkettim. Önerim, yarın sabah paylaşacağım rehberi beklemeniz. Orada Windows 11 Setup'ını tekrar kullanacağımız için, bir sıkıntı yaşamayacağız.
Beklemedeyiz hocam, elinize saglik. TPM bulunmayan ve islemcisi desteklemeyen ancak Windows 10'u sorunsuzca calistiran sisteme kurulsa guncelleme alir mi? Ya da kurulduktan sonra hatali olan programlarin asli onarilmaz mi?

Beklemedeyiz hocam, elinize saglik. TPM bulunmayan ve islemcisi desteklemeyen ancak Windows 10'u sorunsuzca calistiran sisteme kurulsa guncelleme alir mi? Ya da kurulduktan sonra hatali olan programlarin asli onarilmaz mi?
Merhaba, Microsoft kurulum esnasında bunu önermediğini ve güncelleme almayacağını söylüyor. Fakat ben güncellemeleri aldım, ileride ne olur bilemeyiz. Ayrıca, Windows 10'da çalışan bütün uygulamalarınız Windows 11'de de sorunsuz çalışır, hatalı bir program olmaz yani.
Yeni method'u paylaştım, buradan deneyebilirsiniz. Sonuçları bildirirseniz geliştirme sürecime yansıyabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı