Windows 11 TPM olmadan kurma yolu işe yaramıyor

furkan12

Kilopat
Daha fazla  
Regedit ile denedim ancak yine aynı hatayı alıyorum. Başka deneyeceğim bir şey var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Regedit ile denedim ancak yine aynı hatayı alıyorum. Başka deneyeceğim bir şey var mı acaba?

Regedit ayarlarını yaptıktan sonra windows update üzerinden yine yükleyemezsiniz. ISO dosyasını indirip o dosyaya çift tıklayıp içerisinden setup'u çalıştırmanız gerekiyor.

Hocam elimizde Windows 11 ISO dosyası var ise appraiserres.dll dosyasını yukarıdaki linkteki dosya ile değiştirin.

@furkan12 son durum nedir hocam.

Son düzenleme:
Microsoft tarafından yayınlanan "TPM 2.0 teknolojisine ve gerekli işlemciye sahip olmayan cihazlara Windows 11 kurma" yöntemi için cihazın en az TPM 1.2 sürümüne sahip olması ve işlemcinin (Sanırım 6 ve 7.nesil Intel işlemci için) çalıştırması gerekir. Bunun dışında Windows 11'i uyumsuz sistemlere kurmak için bir çok yol mevcut. Bunlar,

* Rufus ile gereksinimleri bypass ederek Windows 11 yükleme sürücüsü hazırlama.
* ISO dosyasının içinde ki appraiserres.dll dosyasını düzenleme.
* Windows BT klasörün içinde ki appraiserres.dll dosyasını düzenleme.
* Windows 11 medyasını, Windows 10 kurulum aracı ile çalıştırma
* Bir komut dosyası ile Windows 11 gereksinimleri atlama.

Bu ve buna benzer yöntemler ile Windows 11, uyumsuz sistemlere kurulabilir ve çalıştırılabilir.

Hocam elimizde Windows 11 ISO dosyası var ise appraiserres.dll dosyasını yukarıdaki linkteki dosya ile değiştirin.

@furkan12 son durum nedir hocam.

Bir hata verdi ancak bir dosya buldum GitHub'da paylaşılmış programı açıyorsun ISO dosyasını seçiyorsun direk sources dosyasından değil de direk ana dizindeki setupdan çalıştırdı fakat bende neden diğer yöntemlerin çalışmadığını anlamadım

Windows 11'den yazıyorum tekrar ISO dosyası indirip test ettim Regedit de ki labconfig veya allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu işe yaramadı ancak bu sefer Windows 10 da çalışmayan appraiserres.dll dosyası işe yaradı Windows 11 de.

Rufus ile TPM desteğini atlayabilirsin. Yükseltme olarak geçmek istersen bu videoyu deneyebilirsin. Ben yükseltme ile kolayca geçmiştim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 11'den yazıyorum tekrar ISO dosyası indirip test ettim Regedit de ki labconfig veya allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu işe yaramadı ancak bu sefer Windows 10 da çalışmayan appraiserres.dll dosyası işe yaradı Windows 11 de.
Labconfig ile Windows 11 sistem gereksinimleri sıfırdan kurulum ekranında atlanır. Allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu yöntemi için cihazın TPM 1.2 teknolojisine sahip olması gerekir.

Geri
Yukarı