Windows 11 üstüne Windows 11 kurmak

Erennw23

Hectopat
Arkadaşlar FreeDOS laptop almıştım bugün geldi benim Windows 11 Pro için ürün anahtarım vardı. Ben USB'ye Windows 11 Home kurmuştum bilgisayara kurulum yaptıktan sonra etkinleştirme yapamadım tekrardan Windows 11 Pro'yu indirip direkt formatsız bir şekilde kurdum üstüne. Her şeyi sil seçeneğini falan seçtim ve etkinleştirme de yaptım. 5 GB Windows old vardı onu sildim. Sorum şu ki üst üste 2 defa Windows 11 kurmamın bilgisayarı yavaşlatma, veya fazla alan kaplama durumu olur mu?

Arkadaşlsr FreeDOS laptop almıştım bugün geldi benim Windows 11 Pro için ürün anahtarım vardı. Ben USB'ye Windows 11 Home kurmuştum bilgisayara kurulum yaptıktan sonra etkinleştirme yapamadım tekrardan Windows 11 Pro'yu indirip direkt formatsız bir şekilde kurdum üstüne. Her şeyi sil seçeneğini falan seçtim ve etkinleştirme de yaptım. 5GB Windows old vardı onu sildim. Sorum şu ki üst üste 2 defa Windows 11 kurmamın bilgisayarı yavaşlatma, veya fazla alan kaplama durumu olur mu?

476/432 GB boş yer var kurulum+güncellemeler ve birkaç uygulama dahil.

Arkadaşlsr FreeDOS laptop almıştım bugün geldi benim Windows 11 Pro için ürün anahtarım vardı. Ben USB'ye Windows 11 Home kurmuştum bilgisayara kurulum yaptıktan sonra etkinleştirme yapamadım tekrardan Windows 11 Pro'yu indirip direkt formatsız bir şekilde kurdum üstüne. Her şeyi sil seçeneğini falan seçtim ve etkinleştirme de yaptım. 5GB Windows old vardı onu sildim. Sorum şu ki üst üste 2 defa Windows 11 kurmamın bilgisayarı yavaşlatma, veya fazla alan kaplama durumu olur mu?

İki tane Windows olsaydi, acilista sorardi hangi Windows'u baslatayim diye. İki tane Windows olsaydi, MSConfig yerinde iki tane isletim sistemi gorunurdu. Yani, Windows varken o silinip yeni surumlu kurulmusz pek temiz olmasa da; anahtar girmeyle de surum yuklenebilirdi, ama problem yok.

İki tane Windows olsaydi, acilista sorardi hangi Windows'u baslatayim diye. İki tane Windows olsaydi, MSConfig yerinde iki tane isletim sistemi gorunurdu. Yani, Windows varken o silinip yeni surumlu kurulmusz pek temiz olmasa da; anahtar girmeyle de surum yuklenebilirdi, ama problem yok.

Yok zaten yeni kurmuştum üniversitenin sitesinden W11 Pro'yu indirince kuruluma atıyor direkt. Baştan kuruyor. DVD şeklinde belirdi, açınca kuruluma geçiyor.

Ayarlardan sisteme girin depolama kısmından tarama yapıp gereksiz sistem dosyalarını silin.

Eyvallah lordum.

Dosya Ekleri

• 20231121_230725.jpg
    20231121_230725.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 13
Bunu silmişsindir zaten ardından.
Arama kutusuna "disk temizleme" yazıp disk temizleme aracını aç devamında sistem dosyalarını temizle tuşuna tıkla sonra hepsini sil.

Ben galiba dediğini zaten gündüz yaptım bahsettiğim 5GB sildiğim zaman. Disk temizleme>sistem dosyalarını temizle kısmına gidince buradakilerle aynı şekil çıkıyor. Max 1.6 GB temizlenebilir (1GB indirilenenler zaten) doğru mudur?

Ben galiba dediğini zaten gündüz yaptım bahsettiğim 5GB sildiğim zaman. Disk temizleme>sistem dosyalarını temizle kısmına gidince buradakilerle aynı şekil çıkıyor. Max 1.6 GB temizlenebilir (1GB indirilenenler zaten) doğru mudur?
1700699303388.png

Tamama bastıktan sonra şu ekranda "sistem dosyalarını temizle"
1700699341648.png

Yine üstteki gibi ekran gelecek. Tamama bas ve bekle.

1700699381345.png

Şu ekrandaki tüm seçenekler seçili halde tamam diyerek temizle.

2 Windows kurmadın, var olanın üzerine disk formatlamadan kurulum yaptığın için eski dosyalar Windows.old klasörüne giriyor. Bunu da yaptıktan sonra sorun kalmayacaktır.

Eki Görüntüle 2027271

Tamama bastıktan sonra şu ekranda "sistem dosyalarını temizle"
Eki Görüntüle 2027273

Yine üstteki gibi ekran gelecek. Tamama bas ve bekle.

Eki Görüntüle 2027274

Şu ekrandaki tüm seçenekler seçili halde tamam diyerek temizle.

2 Windows kurmadın, var olanın üzerine disk formatlamadan kurulum yaptığın için eski dosyalar Windows.old klasörüne giriyor. Bunu da yaptıktan sonra sorun kalmayacaktır.

Teşekkür ederim yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı