Windows 11 Update başarısız oluyor

ozkan55de

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, son bir aydır Windows'a yeni güncellemeler gelmesine rağmen bana gelmiyor olmaması beni kuşkulandırıyordu. Sonra geçen günlerde manuel olarak denetleyeyim dedim ve fotoğraftaki sorunu aldım.

Ekran görüntüsü 2022-08-07 214836.jpg

Ardından Türkçe ve yabancı forumlarda araştırdıktan sonra hizmeti açmak veya sıfırlamak gibi birçok yöntem denedim ama hiçbiri işe yaramadı. En basit haliyle hizmetlerde aldığım hata erişim engellendi oldu. CMD (yönetici) üzerinden "sc Config wuauserv start= demand" gibi birtakım kodlar denedim sonuç yine aynı erişim engellendi yanıtını aldım. Son çare format atmadan önce siz forum sakinlerinden yardım istiyorum bu konuda. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlamıyorsam Windosu diske yazdırırken windowsun bir aracı ile indiriyorduk o aracın içinde update kısmı var ordan deneyin isterseniz.

Bu d
Yanlış hatırlamıyorsam Windosu diske yazdırırken windowsun bir aracı ile indiriyorduk o aracın içinde update kısmı var ordan deneyin isterseniz.
Bu sayfada yükleme yardımcısı olan sanırım.

Windows Update hizmetini, Windows Update medic hizmetini, orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir hizmetlerini açın. Windows Update, 1'den fazla hizmete bağlıdır.

Olmaz ise, Windows Update blocker kullanarak disable Windows Update deyin, daha sonra enable Windows Update deyin.

Bu rehberi yapın:

Sorun gidericilere gidin, Windows Update seçin. Sorun gidermeyi çalıştırın.

En son Windows 11 güncellemesini buradan manuel olarak indirin:

Dediğim hizmetleri açarken hata yaşarsanız, bu rehberi yapın.

Üstte güncelleme hizmeti diyor.
Hizmetleri de kontrol etmelisin ama bu sorun giderici servisi de açacaktır zaten. BITS vb. servislerin açılması gerek. Yazıyı takip edin.

1659900299470.png

Windows Update hizmetini, Windows Update medic hizmetini, orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir hizmetlerini açın. Windows Update, 1'den fazla hizmete bağlıdır.

Olmaz ise, Windows Update blocker kullanarak disable Windows Update deyin, daha sonra enable Windows Update deyin.

Bu rehberi yapın:

Sorun gidericilere gidin, Windows Update seçin. Sorun gidermeyi çalıştırın.

En son Windows 11 güncellemesini buradan manuel olarak indirin:

Dediğim hizmetleri açarken hata yaşarsanız, bu rehberi yapın.

Öncelikle çok teşekkür ederim sayenizde geçici bir çözüm buldum soruna, sorun giderici veya update blocker geçici olarak Windows update' i açıyor fakat hala bilgisayarı yeniden başlattığımda aynı hatayı alıyorum. Regedit üzerinden değiştirmeyi deniyorum "değerin yeni içeriği yazılırken hata" mesajı geliyor. Dism araçları bir sorun bulamıyor. Henüz ISO üzerinden restore etmeyi denemedim biraz karmaşık geldi.

Yardımlarınız için teşekkürler. Sonunda sorunun çözümünü buldum. Bilgisayarıma başkası tarafından sledgehammer adında bir uygulama yüklenmis ve windows update oradan deaktif edilmiş. PC her açıldığında bu uygulama devreye girip bu soruna neden oluyormuş. Simdi uygulamadan kurtuldum ve sorun çözüldü.

Geri
Yukarı