Windows 11 Update menüsü yok

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sistem Uzmanı
Merhaba.
21H1'den direkt Windows 11 aracı ile yükseltme yaptım ama bilgisayarı Update edemiyorum. Sol tarafta seçenek yok. Sağ üst taraftaki Windows Update seçeneğine tıklayınca da hiçbir tepki vermiyor. Böyle olunca 10'a göre döndüm (geri dönünce Update hala çalışıyordu) bu sefer ISO indirip onunla güncelledim ama sonuç aynı sol tarafta olması gereken menü komple yok. Servislerde Windows Update servisi var ve çalışıyor. Yükseltmeden önce sürekli güncellemeleri takip ediyordum zaten.
Denediğim yöntemler:
1 SFC /scannow.
2 Windows sorun gidericisi ve fixit.
3 farklı bir kullanıcı oluşturup onun oturumunda kontrol ettim profil ile ilgili olabilir diye onda da aynı.

hata.png

Merhaba.
21H1'den direkt Windows 11 aracı ile yükseltme yaptım ama bilgisayarı Update edemiyorum. Sol tarafta seçenek yok. Sağ üst taraftaki Windows Update seçeneğine tıklayınca da hiçbir tepki vermiyor. Böyle olunca 10'a göre döndüm (geri dönünce Update hala çalışıyordu) bu sefer ISO indirip onunla güncelledim ama sonuç aynı sol tarafta olması gereken menü komple yok. Servislerde Windows Update servisi var ve çalışıyor. Yükseltmeden önce sürekli güncellemeleri takip ediyordum zaten.
Denediğim yöntemler:
1 SFC /scannow.
2 Windows sorun gidericisi ve fixit.
3 farklı bir kullanıcı oluşturup onun oturumunda kontrol ettim profil ile ilgili olabilir diye onda da aynı.

Eki Görüntüle 1189840
Gereksinimleriniz karşılanıyor mu?

Gereksinimleriniz karşılanıyor mu?

Cevap yazıda gizli aslında "Windows 11 aracı ile yükseltme yaptım" bu araç gereksinimleri karşılamıyorsa yükseltme yapmıyor zaten
Merhaba,

"Gizlilik ve güvenlik" kısmında Windows Update vardır.

Gizlilik ve güvenlik seçeneğinin içinde veya altında upate yoktur.
Temiz kurulum ile geçseniz şimdilik herkes daha iyi.

Temiz kurulum ile geçilirse sorunun çözüleceğine eminim de bir sürü program oyunların Save File'ları hepsini yedekle iş için de kullandığım için gözümü korkutuyor.

Yükseltme yaparak Windows 11 yükledim. Bende Windows Update var. Temiz kurulum bunun kesin çözümü değil.

@Mestan Han Ergenekon Steam ve diğer oyun platformlar Save dosyalarını yedekliyor ya hocam yedekleme açmadıysanız şu an uzun sürmesi normal olabilir yükleme hızınıza göre.

Her şey legal değil maalesef :D Başka upgrade yapanlara da bakıyorum onlarda da var. Bende nasıl gitti anlamadım. Acaba dünyada başka başına gelen var mıdır? Bozuşsa çalışmasa anlarım da bir menü komple nasıl kaybolur bilmiyorum. İşin ilginç tarafı 10'a dönünce çalışıyor. Yükseltme yaparken de çalışıyor. Çünkü güncel olarak yükleniyor. Yükleme işlemi bittikten sonra menü bana ben kaçar deyip gidiyor.

Geri
Yukarı