Windows 11 Update "yükleme hatası - 0x8007371b" hatası

ismail.frkn

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050-Ti Laptop
İşlemci
i7-12700H
Uzun bir süredir "yükleme hatası - 0x8007371b" alıyorum. Biraz araştırdım fakat çözemedim, aranızda bilen varsa yardım edebilir mi?

Eğer sorun hala çözülmediyse Size bir çözüm yolu ileteceğim.

İlk olarak şu komutu çalıştırın:

sfc /SCANNOW

Bu komut işlemi tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın ve daha sonra şu komutu çalıştırın:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Bu komut işlemini de tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın.

Ardından şu komutu çalıştırın:

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Bu komut işlemi tamamlandıktan sonra şu komutu da deneyin:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Tüm bu işlemlere rağmen hala Windows 11 Update üzerinden 0x8007371b hatasını alıyorsanız, o zaman son çare Microsoft Software Download sitesine gidip ISO dosyasını indirip setup.exe dosyasını çalıştırıp sistemi yükseltin.

İlgili bağlantı: Download Windows 11

ÖNEMLİ BİLGİ: Şunu da hatırlatmam da fayda var. Ben bu sorunu aslında ISO dosyasını Media Creation Tool aracı ile ISO dosyasını indirip normal Windows 11 kuruyormuş gibi kurdum yani yükseltme yaptım diyelim kısaca. Bu işlem tamamlandıktan sonra Windows 11 eksik güncelleme işlemlerini tamamlayacak ve onaracaktır. Kısaca bu işlem ardından yeniden test edersen sorun çözülür diye tahmin ediyorum ki, ben bu sorunu bu şekilde çözmüştüm. Ayrıca bence 1 hafta daha bekle eğer sorun hala devam ederse o zaman bu söylediklerimi uygulayabilirsin. Cihazınız ile ilgili update sorun yaratabilir. Microsoft'a rapor gönderin belki sorun düzelir diye tahmin ediyorum. Çünkü aslında Sizin aldığınız bir hata değil. Sadece bir hata mesajıdıır. Bekleyin Microsoft ilerki seferde düzeltir diye umuyorum.

Eğer sorun hala çözülmediyse Size bir çözüm yolu ileteceğim.

İlk olarak şu komutu çalıştırın:

sfc /SCANNOW

Bu komut işlemi tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın ve daha sonra şu komutu çalıştırın:

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Bu komut işlemini de tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın.

Ardından şu komutu çalıştırın:

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

Bu komut işlemi tamamlandıktan sonra şu komutu da deneyin:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Tüm bu işlemlere rağmen hala Windows 11 Update üzerinden 0x8007371b hatasını alıyorsanız, o zaman son çare Microsoft Software Download sitesine gidip ISO dosyasını indirip setup.exe dosyasını çalıştırıp sistemi yükseltin.

İlgili bağlantı: Download Windows 11

ÖNEMLİ BİLGİ: Şunu da hatırlatmam da fayda var. Ben bu sorunu aslında ISO dosyasını Media Creation Tool aracı ile ISO dosyasını indirip normal Windows 11 kuruyormuş gibi kurdum yani yükseltme yaptım diyelim kısaca. Bu işlem tamamlandıktan sonra Windows 11 eksik güncelleme işlemlerini tamamlayacak ve onaracaktır. Kısaca bu işlem ardından yeniden test edersen sorun çözülür diye tahmin ediyorum ki, ben bu sorunu bu şekilde çözmüştüm. Ayrıca bence 1 hafta daha bekle eğer sorun hala devam ederse o zaman bu söylediklerimi uygulayabilirsin. Cihazınız ile ilgili update sorun yaratabilir. Microsoft'a rapor gönderin belki sorun düzelir diye tahmin ediyorum. Çünkü aslında Sizin aldığınız bir hata değil. Sadece bir hata mesajıdıır. Bekleyin Microsoft ilerki seferde düzeltir diye umuyorum.
Bunları denedim ama şimdi de "İndirme hatası - 0x80248007" hatası alıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı