Windows 11 Uygulamayı Görev Çubuğuna Küçültürken Siyah Oluyor

Evet hocam, beyaz temayla kullandığımda da beyaz oluyor ancak Steam'le alakalı değil, her uygulamada aynı sorun mevcut. Windows 10'a geri döneceğim gibi 🤷‍♂️
Küçük bir animasyon hatası nedeniyle Windows 10'a dönmenizi önermem ama yine de siz bilirsiniz. Windows 11'i destekleyen cihazlarda Windows 11'in kullanılmasını tavsiye ederim.

Küçük bir animasyon hatası nedeniyle Windows 10'a dönmenizi önermem ama yine de siz bilirsiniz.
Sırf bu yüzden değil hocam, bunun dışında da sıkıntılar yaşıyorum.

• ETS 2'de fareyi çevirdiğimde görüntüde takılma oluyor. Birçok şey denedim ancak düzelmedi, sadece ETS 2'de oluyor. Windows 10'da sorun yoktu.
  • Windows 10'da CS:GO'ya tıkladığımda birkaç saniyede açılıyordu, Windows 11'de 15-20 saniye sonra açılıyor.
  • PC Windows 10'dayken 5-6 saniyede masaüstüne ulaşırken Windows 11'de 20 saniyeyi buluyor.
  • Klasör içinde fareyle topluca dosya seçerken ilk seçimde takılıyor, sonra düzeliyor. Seri oluyor.
  • Bazen sağ tık basmama rağmen sağ tık menüsü gelmiyor.
  • Konuda bahsettiğim gibi uygulamalar bazen seri olarak büyüyüp küçülürken bazen kasıp siyah ekran olarak küçülüp büyüyor.
Yani sorun sadece bu olsa neyse diyeceğim ama genel olarak performanslı çalışmıyor. Chipset sürücüm güncel, ekran kartı sürücüm güncel, Windows sürücüm güncel, diğer aygıtların sürücüleri update üzerinden yüklendi, BIOS sürümüm güncel... Düzgün çalışmıyor yani. 😕

Temiz kurulumla geçtiğimi de belirteyim. ISO'yu Technopat üzerinden indirdim, Rufus ile yazdırıp temiz kurulum yaptım. Sorun benim masaüstünde desem o da değil, elimde bir de laptop var AMD 4500U işlemcili. Onda da genel performans iyi değil.

@Caner Uncu 23H2 ile mevcut hataların düzelmesini umut etmek ve güncellemeyi beklemek dışında bir çare yok gibi şu anlık. Sağ tık menüsü gecikmeli çalışıyor gibi bende de. Ayrıca neredeyse 2 yıldır kullanmama rağmen silme, kesme, kopyalama gibi işlemlerin sembollerle olmasına alışamadım gitti :)

Ayrıca neredeyse 2 yıldır kullanmama rağmen silme, kesme, kopyalama gibi işlemlerin sembollerle olmasına alışamadım gitti
Evet o da biraz garip. Bakalım artık düzelirse tekrardan geçerim. Performans olarak bir sorun yok, oyunlarda aynı FPS değerlerini alıyorum ancak dediğim problemler biraz can sıkıyor, yoksa görünüm olarak beğendiğim bir işletim sistemi.

Güncelleme: Arkadaşlar Ryzen işlemci kullanıp bu sorunu yaşayan var mı başka?

Yeni konular

Geri
Yukarı