Windows 11 uykuya geçmiyor

msicak

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Win11, Ryzen 7 5700x, Palit 3060ti, 32 gb Ram
RAM
32gb 3000mhz
SSD veya HDD modeli
Intel M2 SSD
Ekran kartı
Palit 3060ti
Anakart
Asrock b450m pro
İşlemci
Ryzen 2600
Selam herkese,
Dün gece Youtube'da bir video izliyordum. Bitince bilgisayar uykuya geçer diye düşünüyordum ama sabah bir uyandım. Hala videolar oynamaya devam ediyor. Nasıl başarmışsam açtığım video bir çalma listesindeymiş sanırım ve o listedeki tüm videolar otomatik çalmış ve çalmaya devam ediyordu.
Bu gerizekalı windows saatlerce mouse ve klavye hareket etmediği halde niye sormuyor hala videoları izliyor musun diye? Ki bunu en basit video player bile yapıyor.
Youtube'a gelince otomatik oynatma özellikle kapalı olmasına rağmen saatlerce video oynatıyorum bu kişi ne mouse hareket ettirdi ne klavyede bir tuşa bastı. Videoları artık oynatmayayım diye düşünemiyor mu hala. Chatgpt yok bilmem şöyle yapay zekalar var diyoruz ama Dünya'nın en büyük iki teknoloji devi olan Microsoft ve Youtube dolayısı ile Google bu kadar basit işleri niye yapmıyorlar.
Yani elektrik ucuz olsa sabaha kadar çalışması umurumda değil açıkcası ama yine de sabah sabah sinirlerim bozuldu.
Ya en basiti bazı tv'lerde ve box player tarzı cihazlarda olan belli bir süre sonra ekrana hala izliyor musun kapatayım mı diye basit bir pencere açıp cevap yoksa uykuya geçsin.
Windows lafa gelince karbon emisyonlarını düşürmek için çalışıyoruz diye işlemci yük altındayken uykuya geçip işlemi yarıda bırakıp dosyaları sakatlamayı biliyor.
Sadece Youtube videosu oynarken uyumayı bırak. Uykuya geçiyim mi diye sormuyor bile.
Windows 11'de belli bir süre klavye ve mouse hareket etmeyince uykuya geçiyim mi diyecek cevap yoksa Windows'u uykuya geçirecek bir program kurmak istiyorum ama bilen varsa haber ederse çok sevinirim.

Tahmini kaç TL yemiştir elektrik?

Chrome'dan wep mağazasına gir öyle eklentiler vardır belki oraya bir bak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı