Windows 11 uzun süren hoş geldiniz yazısı

Rocky Balboa

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, eskiden böyle bir sorun yoktu son zamanlarda olmaya başladı. sfc/scannow vb. yapıldı. Görev Yöneticisi'nden gereksiz başlangıç uygulamaları kapalı. NVMe SSD kullanıyorum sistem çok hızlı açılıyor ama hoş geldiniz yazısı biraz uzun sürüyor. Bunun hangi hizmetten kaynaklandığını nasıl anlarım?

Merhaba, eskiden böyle bir sorun yoktu son zamanlarda olmaya başladı. sfc/scannow vb. yapıldı. Görev Yöneticisi'nden gereksiz başlangıç uygulamaları kapalı. NVMe SSD kullanıyorum sistem çok hızlı açılıyor ama hoş geldiniz yazısı biraz uzun sürüyor. Bunun hangi hizmetten kaynaklandığını nasıl anlarım?
SysMain
Bağlı kullanıcı deneyimleri ve telemetrisi
Windows Search hizmetlerini kapatın ve devre dışı bırakın.
CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonu ile Görev yöneticisini açın. Ardından başlangıç bölümünden Defender ve Ses driver'ı hariç hepsini kapatın.

SysMain
Bağlı kullanıcı deneyimleri ve telemetrisi
Windows Search hizmetlerini kapatın ve devre dışı bırakın.
CTRL + SHİFT + ESC kombinasyonu ile Görev yöneticisini açın. Ardından başlangıç bölümünden Defender ve Ses driver'ı hariç hepsini kapatın.
Dediklerinizi yaptım hocam ama hala aynı malesef

Dediklerinizi yaptım hocam ama hala aynı maalesef

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırıp bu komutları deneyin işlemler bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

SFC /scannow

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

Yine düzelmezse Komut istemini tekrardan yeniden başlatın ve bu sefer bu komutu deneyin.

Chkdsk /r /f

Bu komut sistem ve disk sorunlarını denetleyecek.

Komut İstemini yönetici olarak çalıştırıp bu komutları deneyin işlemler bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

SFC /scannow

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

Yine düzelmezse Komut istemini tekrardan yeniden başlatın ve bu sefer bu komutu deneyin.

Chkdsk /r /f

Bu komut sistem ve disk sorunlarını denetleyecek.
Denedim yine aynı hocam.

Sistem ayarlarından temel başlangıcı seçince düzeliyor ama bu seferde hiçbir hizmet başlamıyor başlangıçta.

Buna sebep olan hizmeti bulmak istiyorum ama bulamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı