Çözüldü Windows 11 Valorant açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

srby.0855

Centipat
Merhaba arkadaşlar çoğu arkadaşın yaşadığı gibi bende Valorant'ta açılmama hatası alıyorum (Windows 11) yardımcı olur musunuz?

1633891819853.png

1633891858990.png

Çözüm
TPM 2.0 ve Secure Boot'un açık olması gerekiyor. Windows 11 kullandığınıza göre TPM 2.0 zaten açık demektir.
Secure Boot'u açmak için ise,

BIOS > Advanced Mode (F7) > Boot > Secure Boot > OS Type > Windows UEFI Mode.
TPM 2.0 ve Secure Boot'un açık olması gerekiyor. Windows 11 kullandığınıza göre TPM 2.0 zaten açık demektir.
Secure Boot'u açmak için ise,

BIOS > Advanced Mode (F7) > Boot > Secure Boot > OS Type > Windows UEFI Mode.

Çözüm
Windows'u UEFI kurdunuz umarım. Orada BIOS modu eski yazıyor. Eğer Legacy kurduysanız kolay gelsin şimdiden:

Denemedim ama muhtemelen 11 için de çalışır. Sen şimdi deneyince aydınlatırsın bizi 👍
Ve PC'de TPM yok galiba.
B450'de TPM desteği var.

Windows'u UEFI kurdunuz umarım. Orada BIOS modu eski yazıyor. Eğer legacy kurduysanız kolay gelsin şimdiden:

Denemedim ama muhtemelen 11 için de çalışır. Sen şimdi deneyince aydınlatırsın bizi 👍

B450'de TPM desteği var.

Tamamdır deneyeceğim TPM'yi aktif ettim sırada sizin söylediğiniz şeyi yapacağım.
Windows'u UEFI kurdunuz umarım. Orada BIOS modu eski yazıyor. Eğer legacy kurduysanız kolay gelsin şimdiden:

B450'de TPM desteği var.

Yaptım olmadı hocam ama 4 diskim var orada 3'den fazla olmamalı demişler diskleri nasıl birleştirebilirim ya da nasıl 3 disk yapabilirim.

Son düzenleme:
Windows'u UEFI kurdunuz umarım. Orada BIOS modu eski yazıyor. Eğer Legacy kurduysanız kolay gelsin şimdiden:

B450'de TPM desteği var.
bende b450m s2h var gigabyte'ın secure boot etkinleştirdim ama olmadı

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı