Windows 11 Valorant açılmıyor

Kurabilirim fakat nasıl yapacağım bilmiyorum. Hard diskte MBR tablosu var şu anda UEFI için ne yapmalıyım?

Öncelikle USB belleğinizi yeniden hazırlamanız lazım. Rufus ile ISO dosyasını ve USB belleğinizi seçtikten sonra sağ tarafta MBR olan kutucuğu GPT ile değiştireceksiniz ve yazma işlemini başlatacaksınız. Ardından biosunuza girip UEFI ve secure boot açacak ve bilgisayarı USB belleğiniz üzerinden başlatacaksınız. Gerisi normal temiz kurulumla aynı.

Öncelikle USB belleğinizi yeniden hazırlamanız lazım. Rufus ile ISO dosyasını ve USB belleğinizi seçtikten sonra sağ tarafta MBR olan kutucuğu GPT ile değiştireceksiniz ve yazma işlemini başlatacaksınız. Ardından biosunuza girip UEFI ve secure boot açacak ve bilgisayarı USB belleğiniz üzerinden başlatacaksınız. Gerisi normal temiz kurulumla aynı.
bende laptop olduğu için biosta birçok ayar yok UEFI modunu nereden açabilirim videosu varsa atabilir misiniz
Secure Boot açık mı?
evet fakat açtığım zaman biostan başlatıyor. Harddisk'ten başlatmıyor

Bende laptop olduğu için BIOS'ta birçok ayar yok UEFI modunu nereden açabilirim videosu varsa atabilir misiniz?

Evet fakat açtığım zaman BIOS'tan başlatıyor. Hard Disk'ten başlatmıyor.

Hmm.
Cihaz UEFI bazında işletim sistemi kurulu mu?
Değilse temiz kurulum ile geçiniz o şekilde olmasi lazim ama başka çözüm var mi bilmiyorum.

Geri
Yukarı