OpenCore Monterey Windows 11 ve macOS Monterey Dual boot nasıl yapılır?

lynkox44

Hectopat
Daha fazla  
RAM
KINGSTON FURY RGB 3600 Mhz CL17 DDR4
SSD veya HDD modeli
CORSAIR MP 600 PRO NH
Ekran kartı
ASUS ROG STRİX GEFORCE RTX 3080 12 GB OC
Anakart
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X
Merhaba arkadaşlar, sistemime bir işletim sistemi olan MacOS'u da kurmak istiyorum. Fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. RTX ekran kartları ile uyumsuz olduğunu duymuştum. AMD ile olan uyumsuzluğunun da farkındayım. Ancak birçok kaynak var bu konu ile ilgili hem ryzentosh kurulumu ve RTX destekli bir video/konu bulamadım. Şu anda halihazırda kullanmış olduğum işletim sistemime(Windows 11) Dual boot ile hem macOS hem de Windows kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi sosyaller.

Merhaba arkadaşlar, sistemime bir işletim sistemi olan MacOS'u da kurmak istiyorum. Fakat nasıl yapacağımı bilemiyorum. RTX ekran kartları ile uyumsuz olduğunu duymuştum. AMD ile olan uyumsuzluğunun da farkındayım. Ancak birçok kaynak var bu konu ile ilgili hem ryzentosh kurulumu ve RTX destekli bir video/konu bulamadım. Şu anda halihazırda kullanmış olduğum işletim sistemime(Windows 11) Dual boot ile hem macOS hem de Windows kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Herkese iyi sosyaller.

Maalesef kuramazsınız ekran kartınız desteklenmiyor ve işlemcininizin dahili GPU'su yok.

Yanlış bilgi
Ryzentosh gibi uyumlu hale getirilmiş bir img doyası yok mu peki?

macOS High Sierra üstünde NVIDIA kart çalıştıramazsınız. Bazı NVIDIA kartlar Big Sur sürümünde çalışabilir ve High Sierra sürümünde ise tüm NVIDIA kartlar çalışmaz.

Sizce buna değer mi yoksa Monterey'i sanal makine olarak mı kullanayım?

Sanal makinede Ventura kurmak daha mantıklı. Hatta biraz beklerseniz Sonoma bile kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı