Çözüldü Windows 11 Virüs ve Tehdit Koruması Bölümü Yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aytaç Ünal

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB, 19CL, 2667 MHz, SODIMM
SSD veya HDD modeli
HFM256GDJTNG-8310A
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1650
Anakart
CFL Octavia_CFS
İşlemci
İntel Core i5 9300H
Uzun süredir Windows 11 işletim sistemini kullanıyorum ama yeni fark ettim. Bir dosya yüklemeye çalıştım ve yüklediğim gibi sildi. Bundan dolayı virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakmayı denedim. Arama kısmında aradığımda Virüs ve Tehdit koruması çıkıyor fakat açınca sayfa kullanılamıyor adında bir kutucuk geliyor ve BT yardım masasına başvurun ile biten bir mesaj geliyor. Acaba Windows 11 Home kullandığım için mi PRO'ya falan mı yükseltmem gerekiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_57.png
    Screenshot_57.png
    55,2 KB · Görüntüleme: 79
  • Screenshot_56.png
    Screenshot_56.png
    348,3 KB · Görüntüleme: 81
Çözüm
Formatlayın halihazırda virüs bulaşmış, Regedit veya Windows dosyalarına zarar vermiş olabilir ayrıca Torrent kullanıyorsanız kullanmayın.
Uzun süredir Windows 11 işletim sistemini kullanıyorum ama yeni fark ettim. Bir dosya yüklemeye çalıştım ve yüklediğim gibi sildi. Bundan dolayı virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakmayı denedim. Arama kısmında aradığımda Virüs ve Tehdit koruması çıkıyor fakat açınca sayfa kullanılamıyor adında bir kutucuk geliyor ve BT yardım masasına başvurun ile biten bir mesaj geliyor. Acaba Windows 11 Home kullandığım için mi PRO'ya falan mı yükseltmem gerekiyor.
Ben windows 10 kullanırken başıma gelmişti bilgisayara tam tarama yapıp virüs silmiştim. Tabi windows 11 i bilmiyorum ama aklınızda bulunsun.

Ben Windows 10 kullanırken başıma gelmişti bilgisayara tam tarama yapıp virüs silmiştim. Tabii Windows 11'i bilmiyorum ama aklınızda bulunsun.

Farklı bir yazılım kullanarak virüs taraması yaptım 8 adet virüs tespit etti ve bunları karantinaya aldı fakat hâlâ Virüs ve Tehdit Koruması bölümüne erişemiyorum.

Farklı bir yazılım kullanarak virüs taraması yaptım 8 adet virüs tespit etti ve bunları karantinaya aldı fakat hâlâ Virüs ve Tehdit Koruması bölümüne erişemiyorum.
Bilgisayarı güvenli moda alıp windows tuşu + r basıp ardından MRT yazıp tam taramaya tıklayın. Başka bir yazılım kullanırsanız belki onda kendini istisna yapar.

Bilgisayarı güvenli moda alıp Windows tuşu + r basıp ardından mrt yazıp tam taramaya tıklayın. Başka bir yazılım kullanırsanız belki onda kendini istisna yapar.

Yeni kuruduğum virüs programını kaldırdım. Windows bildirim yolladı. Virüs ve tehdit korumasını açın diye. Bildirime tıkladığım da virüs ve tehdit koruması bölümü açıldı fakat tekrardan bu sayfa kullanılamıyor penceresi açıldı. Buglanmış gibi bir şey oldu açıkçası ve şu an virüs ve tehdit koruması bölümü aktif fakat yeşil tik gözükmüyor onun yerinde bilinmiyor yazıyor. Sanırım bu olay işletim sisteminden dolayı kaynaklanıyor. Çözüldü olarak işaretlemeyeceğim. Çünkü tam net bir çözüm gibi gelmedi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_58.png
    Screenshot_58.png
    60,5 KB · Görüntüleme: 52
Yeni kuruduğum virüs programını kaldırdım. Windows bildirim yolladı. Virüs ve tehdit korumasını açın diye. Bildirime tıkladığım da virüs ve tehdit koruması bölümü açıldı fakat tekrardan bu sayfa kullanılamıyor penceresi açıldı. Buglanmış gibi bir şey oldu açıkçası ve şu an virüs ve tehdit koruması bölümü aktif fakat yeşil tik gözükmüyor onun yerinde bilinmiyor yazıyor. Sanırım bu olay işletim sisteminden dolayı kaynaklanıyor. Çözüldü olarak işaretlemeyeceğim. Çünkü tam net bir çözüm gibi gelmedi.
Yüksek ihtimalle bug oldu. Siz ordan da bir tam tarama yapın en iyisi. Yani dediğimden.

Formatlayın halihazırda virüs bulaşmış, Regedit veya Windows dosyalarına zarar vermiş olabilir ayrıca Torrent kullanıyorsanız kullanmayın.

Çözüm

Geri
Yukarı