Windows 11 Windows 10 arasındaki farklar nelerdir?

Canese

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32GB ddr5 5200mhz
Ekran kartı
RTX3060 12GB
İşlemci
İ5 12400F
Merhaba geçen haftalarda bilgisayarım da anakart ve RAM değişikliği oldu ben PC'yi verirken Windows 10 idi aldığımda 11 olarak geldi parçaları taktırdığım kişiye Windows 10'a tekrar çevirmesini söylediğimde Windows 10 da RAM okuma hızı düşüyor işlemci tam performans vermiyor W11 kullan sen dedi yaklaşık 1 aydır W11 kullanıyorum ilk başta ses de sorun yaşadım zar zor buldum çözümünü yaptım ardından sürekli oynadığım oyunlarda eski parçalarda yaşamadığım FPS droplar yaşamaya başladım sorum şu W11 de parçaların verimli çalışıp Windows 10 da parçaların verimli çalışmaması gibi bir durum söz konusumu Windows 10'a geri alsam sorun yaşar mıyım?

Hayır, bilgisayarcınız tamamen uğraşmamak adına size bahane buluyor. RAM okuma hızını tam alamıyor ne demek ya. :D Windows 11 kötü diyemem fakat psikolojik olarak rahat hissetmek isterseniz Windows 10 kullanın. Şahsen ben öyle yapıyorum çünkü Windows 11'de yaşadığım en ufak şeyi işletim sistemine yüklediğimden rahat edemiyorum. Windows 10'a alışmışım biraz da. :)

Hocam format sonrası büyük ihtimal drivler'lar güncel kurulmadı. Ekran kartı ve işlemcinin driver update'lerini kendiniz tekrar yapın, diğer güncellemeler için de Windows Update yapın sorunlarınız düzelir W11'le alakası olduğunu düşünmüyorum W10'a göre daha performanslı çalışıyor.

Hocam format sonrası büyük ihtimal Drivler'lar güncel kurulmadı. Ekran kartı ve işlemcinin driver Update'lerini kendiniz tekrar yapın, diğer güncellemeler için de Windows Update yapın sorunlarınız düzelir W11'le alakası olduğunu düşünmüyorum Windows 10'a göre daha performanslı çalışıyor.

Sürücüler doğru kurulmuş aldığım gün baktım.

Hayır, bilgisayarcınız tamamen uğraşmamak adına size bahane buluyor. RAM okuma hızını tam alamıyor ne demek ya. :D Windows 11 kötü diyemem fakat psikolojik olarak rahat hissetmek isterseniz Windows 10 kullanın. Şahsen ben öyle yapıyorum çünkü Windows 11'de yaşadığım en ufak şeyi işletim sistemine yüklediğimden rahat edemiyorum. Windows 10'a alışmışım biraz da. :)

Teşekkür ederim galiba bende Windows 10'a geri döneceğim.

12. nesil Intel işlemcilerle gelen p Core e Core'u Windows 11 kullanabiliyor. İşlemciden tam verim alamayabilirsiniz.

Windows 10 damı yoksa 11 değil mi tam verim alamam.

Hocam sisteminize kurulan Windows 11 sürümü güncel miydi yoksa PC size ulaştığında bayağı bir güncelleme yaptınız mı isterseniz kendiniz güncel ISO dosyasını indirerek bir format atın.

Çünkü sisteminiz güncel donanımlara sahip. Windows 11'de gayet iyi performans vermesi gerekiyor.

Hocam sisteminize kurulan Windows 11 sürümü güncel miydi yoksa PC size ulaştığında bayağı bir güncelleme yaptınız mı isterseniz kendiniz güncel ISO dosyasını indirerek bir format atın.

Çünkü sisteminiz güncel donanımlara sahip. Windows 11'de gayet iyi performans vermesi gerekiyor.

Aldıktan sonra W11'e yeni gelen güncellemeler haricinde büyük güncelleme yapmadım.

12. nesil Intel işlemcilerle gelen p Core e Core'u Windows 11 kullanabiliyor. İşlemciden tam verim alamayabilirsiniz.
İlk defa duydum. 12. nesil çıktığında Windows 11 daha çıkmamıştı ki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
0.8 fpslik bir fark var. Hatta bazı yerlerde de 1fps farkını Windows 10 atıyor.
Not: SuperPosition işlemciden de güç alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı