Çözüldü Windows 11 yanına Windows 7 nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan_R4KT

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar sırf merakımdan Windows 11 kurucağım ancak yanına kullanacağım bir Windows 7 kurmak mümkün müdür? Mümkünse nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
He anladım boot menuden bahsediyorsunuz. Sadece 1 adet diskim var bu yüzden boot menü de 1 tane gözükecektir
Aslında hayır, bildiğim kadarıyla her boot edilebilen sistem için ayrı bir bölüm açıyor. Sorun olmayacağını düşünüyorum, zaten diğer türlü Windows Boot Manager içinde gözükecektir sistemler.
Meraktan kuruyorsanız sanal makineye kurun. Ha eğer illaki dual boot istiyorsanız yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Windows 11 ve 7 için iki ayrı bölüm olmalı. Windows 11 için en az 150, 7 için en az 100 GB alan ayırmanız tavsiyemdir. Tabii ihtiyaçlarınıza göre bu değişebilir. Bir USB belleğe Windows 11 veya 7'nin ISO'sunu atın ve bu Windows için ayırdığınız bölüme Windows'u kurun. Sonra kurduğunuz Windows ile diğer Windows'un ISO'sunu yazdırıp bu sefer kurulumu diğer bölüm için gerçekleştirin.

Burada püf nokta kurulum yaparken seçtiğiniz diskin aynı olmaması.

Meraktan kuruyorsanız sanal makineye kurun. Ha eğer illaki Dual boot istiyorsanız yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Windows 11 ve 7 için iki ayrı bölüm olmalı. Windows 11 için en az 150, 7 için en az 100 GB alan ayırmanız tavsiyemdir. Tabii ihtiyaçlarınıza göre bu değişebilir. Bir USB belleğe Windows 11 veya 7'nin ISO'sunu atın ve bununla ilgili Windows için ayırdığınız bölüme Windows'u kurun. Sonra kurduğunuz Windows ile diğer Windows'un ISO'sunu yazdırıp bu sefer kurulumu diğer bölüm için gerçekleştirin.

Burada püf nokta kurulum yaparken seçtiğiniz diskin aynı olmaması.

Anladım hocam önce Windows 11'i kursam sonra Windows 7'yi kursam Windows 11'in önyükleyicisi Windows 7'yi algılar mı?

Anladım hocam önce Windows 11'i kursam sonra Windows 7'yi kursam Windows 11'in önyükleyicisi Windows 7'yi algılar mı?
Muhtemelen algılar, algılamasa bile EasyBCD ile düzenleme yapılabiliyor diye biliyorum. En kötü Boot Menu'den seçersiniz işletim sistemini.

He anladım boot menuden bahsediyorsunuz. Sadece 1 adet diskim var bu yüzden boot menü de 1 tane gözükecektir
Aslında hayır, bildiğim kadarıyla her boot edilebilen sistem için ayrı bir bölüm açıyor. Sorun olmayacağını düşünüyorum, zaten diğer türlü Windows Boot Manager içinde gözükecektir sistemler.

Çözüm

Geri
Yukarı