Çözüldü Windows 11 yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fifaciefes

Picopat
Yer
France, Paris
RAM
16
SSD veya HDD modeli
kingston
Ekran kartı
gtx 1660s
Anakart
z87
İşlemci
i7 4770k
İlk aldığımda (2 ay oldu) Windows 11 yüklüydü şu an Windows 10'a geçtim ve bir daha 11 yükleyeceğim ancak bu sefer işlemcim desteklemiyormuş ama 2 hafta önce indiriliyordu şu an inmiyor.

1696242583185.png

Çözüm
Dostum Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç ve ardından yukarıdaki arama kısmına şunu yazıp yapıştır enter bas.
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup

Bu konuma geldikten sonra boş alana sağ tık yapın, daha sonrasında;
Yeni > DWORD (32 bit) Değeri oluşturun.
Oluşturduğunuz değere şunu yapıştırıp enter basın.
AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
Daha sonra bu değere çift tıklayarak Değer verisini 1 yapıyoruz, tamam tıklıyoruz.

İşlem tamamdır. Şimdi tek ihtiyacımız olan güncel bir Windows 11 :)

Resimli anlatım;
Mosetup oluşturduysanız bu yolu izleyin lütfen. Bu yoluda başarıyla tamamladıktan sonra Windows 11 hatasız bir şekilde kurabilirsiniz. İyi günler!

Sorununuz çözüldüğünde ise lütfen buraya yazmayı ihmal etmeyiniz.
( Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+R" tuşlarına basıp açılan pencereye "regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". Sonra "MoSetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "Dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve Ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz. )

Bu yolu izleyebilirsiniz, aynı konudan açılmış ve çözüm bu olmuş. Denemekten zarar gelmez :)

Dostum ISO dosyasını düzenleyip işlemci TPM falan kontrolünü geçersiz yapınca geçiyor. 5. nesil ve TPM olmayan bilgisayarda denemiştim olmuştu. Nasil düzenlenir hatırlamıyorum YouTube'tan bakabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
( Çözümü basit. Bypass işlemi ile kolaylıkla CPU veya TPM desteklenmeyen sistemlere Windows 11 kurabilirsiniz. Öncelikle "Win+r" tuşlarına basıp açılan pencereye "Regedit" yazıyoruz. Sonra bu yolu izliyoruz. "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup". sonra "mosetup" klasörüne sağ tıklayip New sekmesinden "dword 32 Bit Value" dosyası oluşturuyoruz ve ismini "allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu" koyuyoruz. Ardından bu dosyaya 2 defa sol tıklayıp açılan pencerede 0 değerini 1 yapıyoruz ve ok tıklıyoruz ve bitdi. Sonra rahatlıkla Windows 11 kurabilirsiniz. )

Bu yolu izleyebilirsiniz, aynı konudan açılmış ve çözüm bu olmuş. Denemekten zarar gelmez :)

Bende mosetup yok.
1696244136244.png

Hocam elinizde bir flash var ise iso dosyası indirip içine attıktan sonra formatı atabilirsiniz bir sorun çıkartmaz. İsterseniz ben size linki atayım ordan indirip flashın içine atarak format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hiç bir sorun çıkmaz...

Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) İndirme​

Bu seçenek, Windows 11'i yüklemek için önyüklenebilir bir yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD) veya bir sanal makine (.ISO dosyası) oluşturmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu indirme, doğru sürümün kilidini açmak için ürün anahtarınızın kullanıldığı çok sürümlü bir ISO'dur.

Hocam elinizde bir flash var ise ISO dosyası indirip içine attıktan sonra formatı atabilirsiniz bir sorun çıkartmaz. İsterseniz ben size linki atayım oradan indirip flashın içine atarak format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz...

Windows 11 disk görüntüsünü (ISO) indirme​

Bu seçenek, Windows 11'i yüklemek için önyüklenebilir bir yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD) veya bir sanal makine (.ISO dosyası) oluşturmak isteyen kullanıcılar içindir. Bu indirme, doğru sürümün kilidini açmak için ürün anahtarınızın kullanıldığı çok sürümlü bir ISO'dur.

Bak dostum kısayolların bile silinmesini istemiyorum yoksa ben de bilirim format atmayı.

Hocam elinizde bir flash var ise ISO dosyası indirip içine attıktan sonra formatı atabilirsiniz bir sorun çıkartmaz. İsterseniz ben size linki atayım oradan indirip flashın içine atarak format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hiçbir sorun çıkmaz...

Windows 11 disk görüntüsünü (ISO) indirme​

Az önceki Regedit filan onu yapmak istiyorum onun ile ilgili yardımcı olur musun?

Son düzenleme:
Dostum Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç ve ardından yukarıdaki arama kısmına şunu yazıp yapıştır enter bas.

Yeni > DWORD (32 bit) Değeri oluşturun.
AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
Daha sonra bu değere çift tıklayarak Değer verisini 1 yapıyoruz, tamam tıklıyoruz.

Resimli anlatım;

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    111,9 KB · Görüntüleme: 5
  • 2.png
    2.png
    76,1 KB · Görüntüleme: 4
  • 3.png
    3.png
    67,7 KB · Görüntüleme: 4
  • 4.png
    4.png
    67,7 KB · Görüntüleme: 6
  • 5.png
    5.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Dostum kayıt defteri düzenleyicisini aç ve ardından yukarıdaki arama kısmına şunu yazıp yapıştır enter bas.

Yeni > dword (32 Bit) değeri oluşturun.
Allowupgradeswithunsupportedtpmorcpu
Daha sonra bu değere çift tıklayarak değer verisini 1 yapıyoruz, tamam tıklıyoruz.

Resimli anlatım;

Kardeşim bak yapıştırıyorum çıkmıyor sonuç.

Kardeşim bak yapıştırıyorum çıkmıyor sonuç.
O zaman mosetup oluştur. Şu adımları izle;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup'a sağ tık -> Yeni -> Anahtar. İsmini de MoSetup yapın.

Resimli anlatım;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup'a sağ tık -> Yeni -> Anahtar. İsmini de MoSetup yapın.

Resimli anlatım;

Bu çözümü yaptıktan sonra üstte anlattığım adımı uygulayın muhtemelen düzelecektir sorununuz. İyi günler dilerim!

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    214,4 KB · Görüntüleme: 11
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup'a sağ tık -> yeni -> anahtar. İsmini de mosetup yapın.

Resimli anlatım;

Bu çözümü yaptıktan sonra üstte anlattığım adımı uygulayın muhtemelen düzelecektir sorununuz. İyi günler dilerim!

Kurduktan sonra ne yapacağım.

Geri
Yukarı