Çözüldü Windows 11 Yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

OnurOfc

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar laptopumda 2 tane M.2 SSD var. Benim amacım D: Diskine Windows 11 kurup onu normal Windows olarak kullanmaya devam etmek, ondan sonra ise C diskindeki ihtiyacım olan bilgileri ( tabii Windows'u yukleyince D: Olacak) almak. Kısaca herhangi bir dosya kaybı olmadan D: Diskine Windows kurup ondan devam etmek. Media Creation Tool ile USB'ye Windows 11 yazdırdım. USB'den boot ediyorum dosyaları koru seçeneğini seçiyorum ve aşağıdaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

cc4057c1-cc4d-40a3-8676-fab7b5e7536b.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cihazda takılı bir SD kart var mı? Ayrıca BIOS'ta CSM açık mı?

Hocam bu mesajınızı görmemiştim şu an tekrar format atmaya kalkıyorum umarım aynı sorunu yaşamam. Cihazda takılı bir SD kart yoktu, BIOS'ta da CSM ayarı olduğunu sanmıyorum.

Ve evet sorun devam ediyor. Önerilerinizi dinleyebilirim.

EFI yazan yerin yanında bir de BOOT yazması lazım yazmıyor. @Recep Baltaş müsaitseniz yardımcı olur musunuz?

@claus hocam eski bir konuda sizi gördüm. Arkadaş diskin bozuk olduğunu bilgisayarcının diske dosya atabileceğini ama Windows kuramayacağını söylemişti. Benim SSD de öyle bir şey olabilir mi? 0 aldım SSD'yi.

Windows 10 USB oluşturup Windows 10 yükledim. Yükselt yaparak Windows 11 geçeceğim. Benim gibi hikayesi olanlar böyle yapabilir.
Arkadaşlar laptopumda 2 tane M.2 SSD var. Benim amacım D: Diskine Windows 11 kurup onu normal Windows olarak kullanmaya devam etmek, ondan sonra ise C diskindeki ihtiyacım olan bilgileri ( tabii Windows'u yukleyince D: Olacak) almak. Kısaca herhangi bir dosya kaybı olmadan D: Diskine Windows kurup ondan devam etmek. Media Creation Tool ile USB'ye Windows 11 yazdırdım. USB'den boot ediyorum dosyaları koru seçeneğini seçiyorum ve aşağıdaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1692428

Anladığım kadarıyla USB'den boot edersen güncelleme mümkün değil git normal Win10 içinden kurulum yap diyor.

BildiĞim kadarıyla pc'nin 2 farklı diskinde farklı windows sürümleri olamaz. Hatta kurulum ekranında senden mevcut sürümü silmeni isteyecektir diye biliyorum en azından ben de öyle olmuştu. Naçizane C: diskindeki dosyalarını ya bir harici harddiske ya da bulut sistemine aktarıp formatla tekrar windows 11 yüklemen olacaktır.

İşiniz böyle zor biraz C diskini D diskine klonlayın sonra deneyin.

Şu an ben C diskini söksem sadece Kioxia kalsa yine kurarım da çok üşeniyorum kim laptopu açacak sökecek...

BildiĞim kadarıyla PC'nin 2 farklı diskinde farklı Windows sürümleri olamaz. Hatta kurulum ekranında senden mevcut sürümü silmeni isteyecektir diye biliyorum en azından ben de öyle olmuştu. Naçizane C: Diskindeki dosyalarını ya bir harici hard diske ya da bulut sistemine aktarıp formatla tekrar Windows 11 yüklemen olacaktır.

500GB dosya sadece işe yarayanları alsam en az 200-300 GB. Çok hızlı bir çözüm arıyordumda en iyisi dediğim gibi yapayım.

Anladığım kadarıyla USB'den boot edersen güncelleme mümkün değil git normal Windows 10 içinden kurulum yap diyor.

O da olmuyor işte.

2. USB belleğim var. Kardeşim laptopu var.

1 USB belleği Windows kurulum 1 USB belleğe bellek üzerinden kullanılan Live Windows kurun, Live Windows üzerinden boot edip C'deki verileriniz hariç bütün Windows dosyalarını (bir kısmı kalırsa kurtarma zımbırtısı çıkar) silin, sonra diğer bellek ile D'ye Windows kurun. Yok uğraşmam derseniz p2'de kalsın Windows dünyanın sonu gelmez.

2. USB belleğim var. Kardeşim laptopu var.

Sağlam bir öneri verecekseniz onu yaparım yoksa çıkaracağım C diskini öyle yükleyeceğim.

Tecrübeli iseniz açabilirsiniz sorun olmaz.

1 USB belleği Windows kurulum 1 USB belleğe bellek üzerinden kullanılan Live Windows kurun, Live Windows üzerinden boot edip C'deki verileriniz hariç bütün Windows dosyalarını (bir kısmı kalırsa kurtarma zımbırtısı çıkar) silin, sonra diğer bellek ile D'ye Windows kurun. Yok uğraşmam derseniz p2'de kalsın Windows dünyanın sonu gelmez.

Tecrübeli iseniz açabilirsiniz sorun olmaz.
Yok zaten diski de ben taktım içine. Üşeniyorum sadece...

Yeni konular

Geri
Yukarı