Windows 11 Yükseltme mi Sıfır Kurulum mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Odios01

Hectopat
Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneği olacak, onu seçin. Ancak 10 gün içinde yapmanız lazım. 10 günü geçerseniz (ki öyle yazmışsınız.) geri dönemezsiniz. Temiz kurulum yapmanız gerekli.
Ayrıca şunu belirtmek isterim; Windows 11'i yükseltme olarak kurduysanız, birçok hata ile karşılaşırsınız. Yani Windows 10'u veya Windows 11'i kurarken temiz kurulum yapmanızı öneririm.

Windows 11'e geçtim 10 gün doldu ve 10'a nasıl geçeceğim veri kaybetmeden? Performans düşüklüğü yaşıyorum.
Bununla alakalı binlerce konu var sosyalde. Ayrıca performans kaybı yükselttiyseniz kalan artık dosyalarla alakalıdır. Önce onları temizleyin boşuna formatla uğraşmayın.
Ayarlar > Sistem > Kurtarma seçeneği olacak, onu seçin. Ancak 10 gün içinde yapmanız lazım. 10 günü geçerseniz (ki öyle yazmışsınız.) geri dönemezsiniz. Temiz kurulum yapmanız gerekli.
Ayrıca şunu belirtmek isterim; Windows 11'i yükseltme olarak kurduysanız, birçok hata ile karşılaşırsınız. Yani Windows 10'u veya Windows 11'i kurarken temiz kurulum yapmanızı öneririm.
Ya bakın şunu görmekten bıktım artık. Yükseltme hataya sebep OLMAZ. O hata olacaksa sıfırladıktan sonra da olur.

Ya bakın şunu görmekten bıktım artık. Yükseltme hataya sebep OLMAZ. O hata olacaksa sıfırladıktan sonra da olur.
Hocam yükseltme ile olmuyorsa, temiz kurulumda nasıl hata oluyor? Maalesef Windows yükseltmeleri çok hatalı oluyor. Temiz kurulum bütün işletim sistemini silip, tekrardan kurmaya deniyor. Yani çok çok düşük bir ihtimalle hata olur. 1000/1 falan yani. O kadar düşük.
Ayrıca bu kadar atar yapmanıza da gerek yoktu. Size yardım etmeye çalışıyorum.

Yapılıyor. Arkadaşımın bilgisayarını böyle Windows 10'a geçirdik.

Eki Görüntüle 1257128

Benim bilgisayarımda neden olmadı?

Hocam yükseltme ile olmuyorsa, temiz kurulumda nasıl hata oluyor? Maalesef Windows yükseltmeleri çok hatalı oluyor. Temiz kurulum bütün işletim sistemini silip, tekrardan kurmaya deniyor. Yani çok çok düşük bir ihtimalle hata olur. 1000/1 falan yani. O kadar düşük.
Ayrıca bu kadar atar yapmanıza da gerek yoktu. Size yardım etmeye çalışıyorum.

Bakın kendimden örnek vereceğim. Bende Windows spotlight sıkıntısı vardı. Sıfırlayın dediler. Temiz kurulum yaparak Windows 11'i baştan kurdum. Hiçbir şey değişmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bilgisayarımda neden olmadı?

Bakın kendimden örnek vereceğim. Bende Windows spotlight sıkıntısı vardı. Sıfırlayın dediler. Temiz kurulum yaparak Windows 11'i baştan kurdum. Hiçbir şey değişmedi.
Hocam öyle bir olay yaşamanız 'illa temiz kurulum zararlıdır' anlamına gelmiyor. Birçok yere bakarsanız (foruma veya Webtekno gibi haber sitelerine) temiz kurulumu öneriyorlar.

Böyle bir şey yok, çıkarın artık aklınızdan şu olayı.
Tamam hocam siz haklısınız. Bütün Windows işletim sistemini siz kurduğunuz için daha iyi bilirsiniz. Hatam için çok özür dilerim. Ben hiçbir şey bilmiyorum. (!)
Hocam bu kadar agresif olmasanız. Eğer yanlış biliyorsam, agresif olmak yerine, hatamı düzeltebilirsiniz. Sizi sinirlendirecek bir şey söylediğimi de düşünmüyorum. Sadece fikrimi sundum, yanlış olabilir.

Hocam öyle bir olay yaşamanız 'illa temiz kurulum zararlıdır' anlamına gelmiyor. Birçok yere bakarsanız (foruma veya Webtekno gibi haber sitelerine) temiz kurulumu öneriyorlar.
Çok güvenilir bir kaynak ya. Şaka mı yapıyorsunuz hocam siz? Yükseltmede sorun olacak diye bir kiade yok. Bırakın bu düşünceyi.

Yahu neden sürücü güncellememelisiniz diye makale yayınladı bu adamlar...

Webtekno Sürücü Güncelleme.jpg

Webtekno da çok güvenilir bir kaynak ya. Şaka mı yapıyorsunuz hocam siz? Yükseltmede sorun olacak diye bir kiade yok. Bırakın bu düşünceyi.
Recep hocam bilinmeyen bir site olsa hadi bir derece ama Webtekno koskocaman haber sitesi. Güvenilir olmama ihtimali çok düşük. Binde bir falan. Binlerce, milyonlarca takipçisi var. Milyonlarca takipçisi olan bir haber sitesi neden yalan yanlış bir haber söylesin? Ayrıca Youtube kanalları da var. Yani yanlış bir şey söylemeleri çok düşük.
Tabii ki yükseltmede sorun olacak diye bir kaide yok ama birçok kişiye baktığımda (yaklaşık %90 - %95) yükseltmeden dolayı hatalarla karşılaşıyor. Ben bu donelere göre yorum yaptım. Yanlış bir yorum yaptıysam kusuruma bakmayın.

Resmi olarak sunulduğu gün yükseltme yaptım bir iki ay kadar öyle kullandım hata olmadı hiç, yükseltmeden önce neyse yükseltmeden sonra da öyleydi. Eskiden yükseltme yapıldığında büyük sorunlar yaşıyordunuz orası doğru Windows 10'un ilk çıktığı zamanlar ve sonraki birkaç büyük güncellemede bu gibi sorunlar olmuştu ama Microsoft bu sorunların üstesinden geldi sanırım, bayadır böyle problemler yaşamıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı