Windows 11 yükseltme sonrası menülerde gecikme

BlackShadow

Kilopat
Merhaba, akşam Windows 11 yükseltmesi yaptım. Ancak fark ettiğim ilk şey masaüstüne sağ tuş ile tıkladığımızda açılan menünün 0.5 saniye gibi bir sürede (lag varmış gibi) gelmesi oldu. Ayrıca pencerede çoklu seçimlerde Windows 10'a göre biraz kasıyor. Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, akşam Windows 11 yükseltmesi yaptım. Ancak fark ettiğim ilk şey masaüstüne sağ tuş ile tıkladığımızda açılan menünün 0.5 saniye gibi bir sürede (lag varmış gibi) gelmesi oldu. Ayrıca pencerede çoklu seçimlerde Windows 10'a göre biraz kasıyor. Normal midir?

Bir sorun mu bilmiyorum ama sağ tıkta bende de aynı şekilde menü geç açılıyor bende fark ettim.

Muhakkak düzeltirler. Ancak şu hali ile kullanmak pek içime sinmedi. Sanırım bir süre daha bekleyeceğim. 10 ile şu an mutluyum. 😃

Ben beğenmediğim için temiz Windows 10 kurulumu yaptım ve tekrar geri döndüm. Sağ tık menüsü çok kötü Winrar gibi üçüncü parti yazılımlar görünmesi için ikinci bir tıklama yapman gerekiyor. Windows görev çubuğundan sürekli görev yönetici açan biriyim. Görev yöneticisini kaldırmışlar.
Başlangıcı da çok kullanan biriyim, başlangıç ekranı da eskisi kadar özelleştirilemiyor. Önerilenleri kapatsanız bile yarısı boş duruyor ve önerilenleri aç diye yazı bekliyor. Widgetlere bakamadım mesela çünkü sistem sürekli Microsoft hesabına girmeye zorluyor. Ben daha önce hiçbir Windows' ta bu kadar zorlanmamıştım. Bu sorunların çözümü geldiği zaman geçebilirim. Çözen bir arkadaş varsa da yazarsa sevinirim.

Geri
Yukarı