Windows 11 yukledikten sonra siyah ekran hatasi

WSTRONGG

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb ram
Ekran kartı
Asus 3060
Anakart
Asus h610m-k
İşlemci
İ5 12400f
Bu 2 ay once bir tane FreeDOS kasa aldim Vatan Bilgisayar'dan yeni bu gunlerde kurulumunu yapiyorum 2 gun once bir tane bilgisayarcı ya gidip korsan Windows 11 yukledikten sonra geldim eve monitörden cikan display portlan guc fislerini taktim calistirdum yariya kadar geldim ama Ethernet almadigim icin kapatip Windows yuklu diski ustunde biraktim sonraki gun aldim. Kurulumu yapmak icin disk ustundeylen bir turlu acılmıyordu. Windows ekrani cogu zaman bu fotografi gosteriyordu "altta ilk fotoğraf" sonra cikarttim Windows yuklu diski girdim ekranda bir yakinlasma gordum. Sonra monitorun fisini cektim actigimda ekranda Ethernet bagla ekraninin yakinlastirildigini gordum. O hallen kurulum yapmaya calistim. Fisleri yine cikarttim taktim ulke, klavye, klavye tipi, PC adi gibi yerleri doldurdum. Sonda bekleyin ibaresini gordum ondan sonra monitor ve klavye farenin kapandigini gordum ama kasaya bir şey olmadi. Yine alttaki fotoğraf geldi. Birkaç kere denedim yine ayni yerde kapandi siyah ekran verdi yine ayni yazi kasaya bagli olan klavye kasa acik olmadigi yerde kapanip aciliyordu. RGB'leri yaniyor monitöre adaptörünu baglayinca kıvılcım gordum ve kasayi kapatmaya calistigimda guc kapatma tusundan degil de ustteki kapatma ibaresinden kapatmaya calistim olmadi. DisplayPort'un kasada bir yerin biraz engelledigini kucuk bir yerinin girmedigini gordum. Buraya kadar okuyup ve bu isten anliyorsan ilgilenirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231130_200401.jpg
    IMG_20231130_200401.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20231202_224551.jpg
    IMG_20231202_224551.jpg
    135,7 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı