Windows 11'de 64 GB depolama yeterli midir?

Burakgtx

Femtopat
Daha fazla  
Bugün depolamama baktım, bilgisayarda 105GB vardı ve sonra bilgisayarı kapatiyordum bir bakım dedim hine depolama 64 GB oldu.

Kullandığım uygulamalar: FiveM, GTA 5, BlueStacks5, Fortnite, Rocket League, Opera bir de Chrome bu kadar.

Sizce 64 GB yeterli mi?

GTA 5 tek başına 111GB zaten. Mantıken yetmez.

1706645139122.png

Son düzenleme:
Kanka hayır uygulamaları yazdim. Şu an 64 GB var.

O zaman bu yazdığınız tüm uygulamalar yüklü ve sistemde şu ana 64 GB boş alan mı var?

Eğer öyleyse bu size kalmış bir şey. Daha fazla uygulama veya 64 GB'dan üstün dosya/program kurmayacaksan yeterli.

Hocam yeterli fakat depolama alanı azaldıkça sistem kararsız çalışabilir. Mesajdan anladığım kadarıyla Windows 11'e yükseltme ile geçeceksiniz Yükseltme ile geçerken sıkıntı yaşamanız muhtemel bir şey ama birazda şans işi size kalmış bir şey.

Hocam yeterli fakat depolama alanı azaldıkça sistem kararsız çalışabilir. Mesajdan anladığım kadarıyla Windows 11'e yükseltme ile geçeceksiniz yükseltme ile geçerken sıkıntı yaşamanız muhtemel bir şey ama biraz da şans işi size kalmış bir şey.

Kanka vallaha benim PC'de depolama 100GB'ken 64 GB düştü kendi kendiliğinden. Ben de tedirgin oldum az, işte 64 GB PC'ye yeter mi vesaire. Zaten oyun indirmek ve program indirmek için demedim, sadace sistem 64 GB'e sıkıntı çıkar mı diye sordum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka vallaha benim PC'de depolama 100GB'ken 64 GB düştü kendi kendiliğinden. Ben de tedirgin oldum az, işte 64 GB PC'ye yeter mi vesaire. Zaten oyun indirmek ve program indirmek için demedim, sadace sistem 64 GB'e sıkıntı çıkar mı diye sordum?

Ha anladım hocam düşüş devam ederse sistem kararsız çalışabilir.

Ayarlar > Depolama > Geçici Dosyalardan Gereksiz dosyaları silin.

Depolama bölümünde bulunan Akıllı Depolamayı çalıştırın ve Temizleme sıklığını her hafta ya da her gün yapın. Ben her gün seçili şekilde kullanıyorum.

Gelişmiş sistem ayarları Performans kısmından Gelişmişe gelin ve Windows'un ayarladığı Sanal bellek miktarına bakın eğer çok fazla ayırmışsa onu düşürebilirsiniz 2048 ya da 1024 gibi Bende Windows896 MB Ayırmış.

Windows + R tuşuna basın ve çalıştıra %temp% Temp Prefetch gibi klasörlerin içinde ki dosyaları silin hepsi gereksiz dosyalardır.

1706693983274.png

Yeni konular

Geri
Yukarı