Windows 11'de ayrı bir masaüstü nasıl yapabilirim?

ontheboard

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: HP Victus Laptop 15 FA0007NT
Klavye: Alienware AW768 Pro
Mouse: ASUS ROG Pugio II
Kulaklık: Logitech G G335
Arkadaşlar selam,

Yeni bir bilgisayar aldım. Bazı zamanlar iş için de bu bilgisayarı kullanmam gerekecek. Çoklu masaüstü yaptığımda ikinci masaüstünde sildiğim simgeler ilkinde de siliniyor. Ben ikisinde ayrı simgelerin gözükmesini istiyorum. Bir tarafta iş uygulamaları ve dosyaları olacak diğer tarafta da kişisel kullanım için olacak.

Windows forumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediler ama bir yolu var mı? Farklı uygulama vs.

2 tane işletim sistemi kullanabilirsin. Biri iş için diğeri kişisel kullanım için. Bunu yapmak için ya sanal makineye kurulum yaparsın yada bilgisayarın hafıza birimini 2'ye bölersin ve her birine bir tane işletim sistemi koyarsın. Ayrıca laptop veya masaüstü, hangisini kullanıyorsunuz?

Arkadaşlar selam,

Yeni bir bilgisayar aldım. Bazı zamanlar iş için de bu bilgisayarı kullanmam gerekecek. Çoklu masaüstü yaptığımda ikinci masaüstünde sildiğim simgeler ilkinde de siliniyor. Ben ikisinde ayrı simgelerin gözükmesini istiyorum. Bir tarafta iş uygulamaları ve dosyaları olacak diğer tarafta da kişisel kullanım için olacak.

Windows forumlarında böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylediler ama bir yolu var mı? Farklı uygulama vs.

İş ve kişisel için iki kullanıcı oluşturun.
Sanal bilgisayar Windows için performanslı olmuyor o sebepten ötürü önermiyorum.

Mesajlarınız için teşekkürler dostlar. Benim tek isteğim ikinci ekranda o simgelerin bulunmaması. Sizin belirttiğiniz şeyler çok teferruatlı oluyor. Ekran arasında geçiş vs. yapılamıyor pek. Bunun da bir yolu yok sanırım

Mesajlarınız için teşekkürler dostlar. Benim tek isteğim ikinci ekranda o simgelerin bulunmaması. Sizin belirttiğiniz şeyler çok teferruatlı oluyor. Ekran arasında geçiş vs. yapılamıyor pek. Bunun da bir yolu yok sanırım
Fences kullanarak ikonları gruplayabilirsiniz. İkinci ekrana geçtiğinizde, kullanmayacağınız Fences grubunun başlığına çift tıklayıp ikonları gizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı