Windows 11'de CPU kullanımı boşta %40 oluyor

Aiskral

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB DDR3
SSD veya HDD modeli
256GB SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce 740 4 GB.
Anakart
İntel h55
İşlemci
i7 1. nesil 2.88 ghz
Ben sistem gereksinimlerini baypas ederek Windows 11'i PC'ye kurdum fakat bugün CPU kullanımının hiçbir uygulama açık değilken bile %40 da falanj çalıştığını gördüm. Bunun bir çözümü var mı? Yoksa Windows 10'a tekrar döneyim mi?

Kendinde diyorsun dostum bypass ettim diye Windows 11 eski sistemlerde sağlıklı çalışan bir işletim sistemi değil.

Sanmıyorum çünkü bir arkadaşımda baypas etmişti ve düzgün çalışıyordu. Ama bilmiyorum Windows 11 Pro lisansı alacağım eğer düzelmezse Windows 10'a geçerim.

Nasıl yani?
Tpm ile oynayinca pc kafayi yiyor benimde internetim sürekli kopuyordu modemden zannettim modemi pcden ayrinca kopmadi bende dondum 10 a :)

İşletim sistemim Windows 11 ve benim de PC bostayken CPU 100 kullanıyor herhangı oyuna gırdıgımde ıse kasmalar donmalar oluşuyor sonra CPU'yu en cok kullanan AlTool Service adlı bır uygulama ona sag tıklayıp gorevı sonlandıra basıp tekrar oyuna gırdıgımde kasma sorunu gecıyor ancak 2 dk sonra tekrar 100 olup kasma oluyor sebebi nedir sizce.

Bypass yontemini genelde guclu ama Windows 11 destegı olmayan işlemciler için yapıyorlar bu sistemle Windows 11'de kalma.

Geri
Yukarı