Çözüldü Windows 11'de disk alanı nasıl oluşturulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mubinilker

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yeni satın almış olduğum bilgisayara Windows 11 kurarken 1TB SSD bölme işlemi yapamadım. Windows'u kurdum 1 TB SSD'nin 487 GB'sını kullanıyorum. Windows 11'de işletim sistemi üzerinden geriye kalan boş alanı D diski şeklinde nasıl oluşturabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni satın almış olduğum bilgisayara Windows 11 kurarken 1TB SSD bölme işlemi yapamadım. Windows'u kurdum 1 TB SSD'nin 487 GB'sını kullanıyorum. Windows 11'de işletim sistemi üzerinden geriye kalan boş alanı D diski şeklinde nasıl oluşturabilirim?

Disk yönetimine girip C diskinin yanında boş bir bölme olur. Ona tıklayıp yeni basit birim diyerek oluşturun.

Ayarlar temalar masaüstü simgeleri bilgisayar uygulamasını tikle sonra ana sayfada direk bilgisayar uygulaması çıkıyor sağ tıkla yönet de ordan disk yönetimine girip biçimlendirilmemiş alan yada ona benzer bir şey diye 500gb lık şey çıkacak sağ tıkla yeni birim oluştur de 500gblik d diskini oluştur.

Ayarlar temalar masaüstü simgeleri bilgisayar uygulamasını tikle sonra ana sayfada direk bilgisayar uygulaması çıkıyor sağ tıkla yönet de oradan disk yönetimine girip biçimlendirilmemiş alan ya da ona benzer bir şey diye 500GB'lık şey çıkacak sağ tıkla yeni birim oluştur de 500GB'lik D diskini oluştur.

Sağ tıkladığımda dediğiniz kısım çıkmıyor.

Disk yönetimine girip C diskinin yanında boş bir bölme olur. Ona tıklayıp yeni basit birim diyerek oluşturun.

Maalesef olmadı.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    137 KB · Görüntüleme: 88
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı