Windows 11'de donma oluyor

Arkadaşlar öneriler için teşekkür ederim ancak sorunun donanımsal olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarımda i9-12900H işlemci, RTX 2080 ekran kartı var. Alınabilecek en güçlü donanıma sahip bilgisayardan birisi.

Bundan önce de güncel AMD işlemcili, RTX 2070 olan bir bilgisayar kullanıyordum onda böyle bir sorun yoktu. Ya sürücü kaynaklı bir sorun var ya da garip bir Windows 11 buguna yakalandım gibi duruyor.

Yine de önerileri uygulayıp geri dönüş yapacağım.

Hocam bu Windows kaynaklı bir sorun, Insider da sorunu çözdüler. Bir sonraki moment güncellemesinde düzelir. (moment 5)

CMD'yi açın ve powercfg /duplıcatescheme E9A42B02-D5DF-448D-AA00-03F14749Eb61 yazarak entere basın. Bu bilgisayarınızda nihai performans modu açacak. Sonrasında denetim masası>donanım ve ses>güç seçeneklerine gelin ve nihai performansı seçin. Gelişmiş güç ayarlarından işlemci durumunu yüzde yüze çekebilirsiniz. Zaten %100 de aktif olacaktır.

Başka bir tavsiye olarak Windows+r basın ve MSConfig yazıp entere tıklayın. Üstten önyüklemeye gelin ve gelişmiş seçeneklere tıklayın. İşlemci sayısını aktif yapın ve maksimum değere alıp uygulayın. Başka bir tavsiye ise bilgisayar özelliklerine gidin ve oradan gelişmiş sistem ayarlarına gidin, üstten gelişmiş sekmesine tıklayın ve performans bölümünün ayarlarına tıklayın. Açılan pencerede yine üstten gelişmişe tıklayın ve sanal bellek kısmında değiştire tıklayın özel boyutu aktifleştirin ve 2 bölmeye de "RAM'iniz kaç GB ise" 1024 ile çarpıp yazın. Uygulayın.

Bu ayarlar geliştiriciler için. Bunları yapmak bir şey yapmaz. Sakın oynamayın. Bunları seçmeseniz de bilgisayar bu kaynakların tamamını kullanıyor zaten.

Hocam bu Windows kaynaklı bir sorun, Insider da sorunu çözdüler. Bir sonraki moment güncellemesinde düzelir. (moment 5)

Bu ayarlar geliştiriciler için. Bunları yapmak bir şey yapmaz. Sakın oynamayın. Bunları seçmeseniz de bilgisayar bu kaynakların tamamını kullanıyor zaten.

Bu işlemci ile de güç moduyla alakalı bir sorun yoktur.

Geri
Yukarı