Windows 11'de ekran kapatma modu düzgün çalışmıyor

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Yine bir Windows vakası ile karşınızdayım. Bu sefer ekran kapatma modunda bir problem ile karşılaştım. Windows diyor ki karbon emisyonunun azalması için ekran kapatma modu ve uyku modunu kullan. Uyku modunu kullanıyoruz, tahminen ekran kartı çöküyor. Ekran kapatma modunu kullanıyoruz. Tam kapanırken yakalıyorum, klavyeye basıyorum. Bu sefer ekranı açamıyor yani buga giriyor. Tekrar kapatma moduna girince ve bir süre bekleyince açılıyor.

Windows veya diğer şirketler daha önerdiği özellikleri düzgün yapamıyor. Bunların amaçları ne olabilir? Neden düzgün yapmak için uğraşmıyorlar? Yıllardır var olan hatalar bile duruyor. Microsoft, kullanıcıları önemsemiyor mu?

Windows 11.
Intel Core i3-9100F.
RX 560.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bir Windows vakası ile karşınızdayım. Bu sefer ekran kapatma modunda bir problem ile karşılaştım. Windows diyor ki karbon emisyonunun azalması için ekran kapatma modu ve uyku modunu kullan. Uyku modunu kullanıyoruz, tahminen ekran kartı çöküyor. Ekran kapatma modunu kullanıyoruz. Tam kapanırken yakalıyorum, klavyeye basıyorum. Bu sefer ekranı açamıyor yani buga giriyor. Tekrar kapatma moduna girince ve bir süre bekleyince açılıyor.

Windows veya diğer şirketler daha önerdiği özellikleri düzgün yapamıyor. Bunların amaçları ne olabilir? Neden düzgün yapmak için uğraşmıyorlar? Yıllardır var olan hatalar bile duruyor. Microsoft, kullanıcıları önemsemiyor mu?

Windows 11.
Intel Core i3-9100F.
RX 560.
Bence Ekranı kapatma zamanı ve uyku modunu hiçbir zaman yapın Performans açısından da çoğu kişi böyle kullanıyor Yüksek performans ve bunlar kapalı şekilde isteğe bağlı Nihai performans da açılıyor ama laptop değilse pc niz kesinlikle önermem uyku modu ve Ekranı kapatmayı aktif etmenizi

Ben de aynı dertten muzdaribim. Ekran uyku moduna geçtikten sonra açılmıyor. Bilgisayarın Power tuşuna bir kez (kısa) basıp kapatıyorum. Tekrar açıldığında da AMD ekran kartı Driver'ım silinmiş oluyor. Bir türlü çözemedim.

Ben de aynı dertten muzdaribim. Ekran uyku moduna geçtikten sonra açılmıyor. Bilgisayarın power tuşuna bir kez (kısa) basıp kapatıyorum. Tekrar açıldığında da AMD ekran kartı sürücüm silinmiş oluyor. Bir türlü çözemedim.
Ben de yaşamıştım. Radeon ekran kartını ilk aldığımda uyku moduna geçince çökmüştü. Bir daha uyku modunu kullanmadım. Ekran kapatma modunu kullanıyorum. NVIDIA ekran kartlarında olmuyordu. Bunun sorumluları biraz da yazılım geliştiriciler. Radeon ekran kartlarına yeterince ağırlık verilmiyor.

Tamam, sonra elektrik faturası fazla gelsin. :)
Laptoplar için aktif edilebilir ama Masaüstü bilgisayarda gereksiz buluyorum açıp kapatırsın onun dışında uyku moduna almak ya da ekranı kapatmayı aktif etmeyi gereksiz buluyorum ben.

Geri
Yukarı