Rehber Windows 11'de Görev Çubuğunun Yerini Değiştirme

Öncelikle görev çubuğunu sağa veya sola alamıyoruz. Windows Gezgini durmadan kendini yeniden başlatıyor. Sadece yukarı taşıyabilirsiniz.

Çalıştır kısmına "Regedit" yazıyoruz ve açıyoruz.

Screenshot 2021-06-16 230035.png

Gelen ekranda sırasıyla HKEY_CURRENT_USER > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > StuckRects3
yolunu takip ediyoruz.

StuckRects3 klasöründe sağda iki seçenek bulunuyor Default ve Settings. Bizim işimiz Settings ile. Sağ tıklayıp Modify (Düzenle) diyoruz.

Screenshot 2021-06-16 230543.png

Ardından açılan kısımda aşağıdaki görseldeki gibi 2. satırda yer alan '03' kodunu '01' yapıyoruz. İmleç ile tıklamakta zorlanıyorsanız sarı ile işaretlediğim yere sol tık yapıp silebilirsiniz.

Screenshot 2021-06-16 230925.png

İşlemi tamamlandıktan sonra kaydedip çıkıyoruz. Görev yöneticisine girip görseldeki kısma tıklıyoruz.

Screenshot 2021-06-16 231424.png

Windows Explorer (Windows Gezgini) bulup yeninden başlatın.

Screenshot 2021-06-16 231703.png

Veee sonuç! Görev çubuğu artık üstte.

Screenshot 2021-06-16 231801.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptım ve çalıştı teşekkür ederim ama kontrol merkezini açınca böyle oluyor. Bunun çözümünü bilen var mıdır? Ve başlat menüsü ortada açılmıyor.

Küçük görev çubuğu yapılıyor isterseniz paylaşabilirim.

Bu rehberi Windows 11 beta sürecindeyken yazmıştım. İşletim sistemi çok kez güncellendi bende Windows 10 kullanıyorum şu anda o yüzden çözümü bilemiyorum kusuruma bakmayın :(

Bu rehberi Windows 11 beta sürecindeyken yazmıştım. İşletim sistemi çok kez güncellendi bende Windows 10 kullanıyorum şu anda o yüzden çözümü bilemiyorum kusuruma bakmayın :(
Tamamdır sorun yok zaten bende yakında eğer windows 11'de performans hataları devam eder ise windows 10'a tekrar geçeceğim.İyi günler

Bekliyorum hocam.
1-Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni arayın ve ardından açın.

2-Bu uzantıdaki “Gelişmiş” bölümüne gitmek için sol taraftaki klasörleri kullanın:

“HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\”

3-Sol bölmede “Gelişmiş’e” sağ tıklayın ve “Yeni > DWORD (32-bit) Değeri’ne” gidin.

4-Bir ad sorulduğunda, bunu yazın ve “Enter’a” basın:

“TaskbarSi”

5-Bir düzenleme kutusu açmak için değeri çift tıklayın. Numarayı bunlardan biriyle değiştirin ve ardından Tamam’ı seçin:

küçük görev çubuğu için 0

büyük görev çubuğu için 2

6-Bilgisayarı yeniden başlatın veya oturumu kapatıp tekrar açın. Bunu Başlat düğmesine sağ tıklayarak ve kapat veya oturumu kapat menüsündeki seçeneklerden birini seçerek yapabilirsiniz.

7-Eski haline geri getirmek için aynı oluşturduğumuz "TaskbarSi" anahtarını siliyoruz.

Guncel versiyonu var mi? Sol tarafa nasil alabilirim? Burda ki kodu uygulayinca tekrar ayni sekline geri donuyor.
Guncel versiyonu var mi? Burdakini uygulayinca tekrar eski ayni haline geliyor. Sol tarafa almak icin ne yapmam lazim?

Üst kısma aldığımız zaman sekmelerin hiç birisini mouse ile açamıyoruz, bütün sekmeleri gizlediğimizde mouse ile üstüne gelince gizli olan bütün sekmeler ufak bir pencerede açılırdı ancak üst kısma aldığımda regedit ile bu olay olmuyor, eski haline çevirdiğimde düzeliyor. Görsellerini yüklüyorum. Alt kısımda eklediğim resimdeki gibi küçük bir sekme açmıyor eğer başlat menüsünü regedit ile üst kısma alırsam. Çözümünü bilen varsa sevinirim. Alt tab yapmak zorunda kalıyorum ayrı sekmeler açınca...
üst başlat.jpg
Alt başlat.jpg

Bende bu yöntemler işe yaramadı arkadaşlar, güncel yöntemi olan var mı acaba? (Bir de değiştirdiğimiz kayıt alanının yedeğini almamışım; onun varsayılanını nasıl edinebilirim?)

Bende bu yöntemler işe yaramadı arkadaşlar, güncel yöntemi olan var mı acaba? (Bir de değiştirdiğimiz kayıt alanının yedeğini almamışım; onun varsayılanını nasıl edinebilirim?)

Güncel yöntemi Regedit de ufak bir ayarı değiştirerek yapabiliyorsun ya da bir program ile yapılıyor.
Program ismi "StartAllBack_3.5.2_setup " bu program ile yapınca normal çalışıyor ancak Regedit'de ayarı değiştirip yapınca anlattığım gibi bug oluyor.

Kayıt alanı derken Regedit de değiştirdiğin kısmı diyorsan, 1 yaptığın yeri tekrar 3 yap düzeliyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı