Windows 11'de Insider'e geçtikten sonra RAM kullanımı arttı

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB CL 16 DDR4 2600MHZ
SSD veya HDD modeli
1tb Toshiba 7200 HDD 280 gb Kingston 500 SSD
Ekran kartı
AMD RX 550 4GB
Anakart
ASUS PRİME B-450F
İşlemci
AMD RYZEN 5 2600
insider.png

Insider programına katıldım daha yarım saat olmadı. CPU bazen %4 bazen 100'e kadar çıkıyor bellek kullanımı ise sabit %27 eskiden bu ayarların yarısı bile olmazdı. Not arkada hiçbir şey yapmıyorum. PC'de Kaspersky var ve düzenli olarak tarama yaparım windowsdefender offline taramada yaptım Windows Defender hızlı taramada yaptım virüsten şüphelenmiyorum.

ram.png

at.png

att.png

Özellikle RAM konusunda uygulamalar eskiye göre neredeyse 3 kat daha fazla RAM kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1366657

Insider programına katıldım daha yarım saat olmadı. CPU bazen %4 bazen 100'e kadar çıkıyor bellek kullanımı ise sabit %27 eskiden bu ayarların yarısı bile olmazdı. Not arkada hiçbir şey yapmıyorum. PC'de Kaspersky var ve düzenli olarak tarama yaparım windowsdefender offline taramada yaptım Windows Defender hızlı taramada yaptım virüsten şüphelenmiyorum.

Eki Görüntüle 1366660

Eki Görüntüle 1366661

Eki Görüntüle 1366662

Özellikle RAM konusunda uygulamalar eskiye göre neredeyse 3 kat daha fazla RAM kullanıyor.

O zaman bunun tek çözümü format oluyor.
Eki Görüntüle 1366657

Eki Görüntüle 1366660

Eki Görüntüle 1366661

Eki Görüntüle 1366662

Sistem geri yükleme acik ise oradan bu islem yapmadan onceki yedeklemeyi seçip guncellemeyi kandirabilirsiniz.

Eşek bilmediği otu yerse başı ağrır. Insider, geliştiriciler veya özellikleri önceden denemek isteyenler için var. Gayet normal bir durum. Dert etme ama haftaya daha başka sorunları olan yeni bir Build gelir, ona geçersin 🤣

Geri
Yukarı