Windows 11'de menüler ve sağ tık menüsünde yavaşlama var mı?

eternity_day

Hectopat
Daha fazla  
Çılgınlık yapıp düzgün çalışan Windows 10'u silip temizden Windows 11 kurdum fakat sağ tıklama biraz yavaş geliyor ve bir de sistem->kişiselleştir ayarları falan olan Windows temel menüsünde, framerate biraz yavaş gibi geldi 165 Hz monitörümde. 120 Hz yapınca kaymak gibi akıyor ama menu Mouse'la scroll edince aşağı ya da yukarı doğru. 165Hz'e çekince sanki FPS düşüşü var gibi ilerliyor.

Sebebleri ne olabilir?

Windows 22H2 bu arada. Son sürüm.

Normal, berbat bir işletim sistemi olan Windows 11'in normal sorunu. Sağ tık menüsü hep geç gelecek çünkü yeni bir altyapıya geçmeden sağ tık menüsünü Mica yaptılar, Dosya Gezgini hep yavaş olacak çünkü Mica yaptılar. Böyle geniş bir tasarımsal değişiklik yapılacak ise mevcut kernel modlanmayacak, sıfırdan yazılacaktı. Bu performans sorunları geçmeyecek, Windows 10'a dönün verimlilik için.

Normal, berbat bir işletim sistemi olan Windows 11'in normal sorunu. Sağ tık menüsü hep geç gelecek çünkü yeni bir altyapıya geçmeden sağ tık menüsünü Mica yaptılar, Dosya Gezgini hep yavaş olacak çünkü Mica yaptılar. Böyle geniş bir tasarımsal değişiklik yapılacak ise mevcut kernel modlanmayacak, sıfırdan yazılacaktı. Bu performans sorunları geçmeyecek, Windows 10'a dönün verimlilik için.
Farkettim. Neyse böyle kullanayım.

En azından, 5-10 fps fark ediyor oyunlarda bende.

Yeni konular

Geri
Yukarı