Çözüldü Windows 11'de ses açılıp kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Windows 11 kullanıyorum ve sesi açıp kapatamıyorum;

1660314983384.png

Böyle gözüküyor sorun gidericiden sorunu gidermeye çalışıyorum ve karşıma bu çıkıyor;

1660315240866.png

Denetim Masası'ndan ses ayarlarına giriyorum ve karşıma bu çıkıyor;

1660315328470.png

Sorun tam olarak nedir, nasıl çözerim? Bilgisayarım Excalibur g770.

Çözüm
SteelSeries yazılımı ile alakalı duruyor. Kaldırıp deneyin. Büyük ihtimalle ses programı da kurulu.

Ya da ses cihazlarından seçip kaldırın.
Ayarlar/Sistem/Ses üzerinden varsayılan aygıtı seçip deneyin. Burada monitör gözükmesi lazım.

Ayarlar/Sistem/Ses üzerinden varsayılan aygıtı seçip deneyin. Burada monitör gözükmesi lazım.

Girdiğimde karşıma çıkan tek şey SteelSeries'in uygulamaları.

1660321741336.png

Sorun gidericiden sorunu gidermeye çalıştığımda düzeltilemiyor ve bununla karşılaşıyorum;

1660321855484.png

GeForce Experience'da sürücüler kısmanda, güncelleştirmeleri kontrol et kısmının hemen yanında bulunan üç noktaya bastım ve karşıma iki seçenek çıktı bunlar; Game Ready sürücüleri ile Studio sürücüleriyde Studio sürücülerine bastım ve güncelleştirmeleri kontrol et tuşuna bastım güncelleme vardı yaptım ve yine de sonuç alamadım.

@Yener K. hocam hala çözüm bulamadım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
HDMI ile monitöre bağlı mı?

Hocam, o zaman normal. Harici monitör yoksa NVIDIA gözükmez. Kulaklık USB ise söküp deneyin.

Hocam, o zaman normal. Harici monitör yoksa NVIDIA gözükmez. Kulaklık USB ise söküp deneyin.

Kulaklık kullanmıyorum olsaydı taktığımda sesin gelip gelmediğini deniyecektim fakat böyle bir imkanım yok ama SteelSeries cihazlarından birini seçince ses açıp kapatabiliyor sesin hala neden gelmediğini anlamış değilim.

SteelSeries yazılımı ile alakalı duruyor. Kaldırıp deneyin. Büyük ihtimalle ses programı da kurulu.

Ya da ses cihazlarından seçip kaldırın.

Çözüm
Hocam, en iyisi ses ayarlarına gelip bunları kaldırın. Sadece Realtek olanlar kalsın.

Hocam, en iyisi ses ayarlarına gelip bunları kaldırın. Sadece Realtek olanlar kalsın.

Hocam şu an ses aygıtlarında hiçbir cihaz bulunmuyor Realtek'i nasıl kuracağımı bilmiyorum hem kurduktan sonra düzelir mi?

Hocam formattan sonra bilgisayarın Windows Update'lerini yapıyordum ve sesin geldiğini fark ettim. Bütün gün sizi uğraştırdım kusuruma bakmayın tekrar tekrar özür diliyorum her şey için teşekkür ederim 😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı