Çözüldü Windows 11'de Steam açılınca sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LittleWarlocc

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
2x8 2400 MHZ
Ekran kartı
GTX 1050M
İşlemci
I5-8300H
Windows 11 24H2 IoT LTSC kullanıyorum, 2-3 hafta önce böyle sorunlar yokken son 2 gündür Steam'i açtığım zaman sistem donuyor ve güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum, silip yükledim fakat düzelmedi. Başka uygulamalarda sorun yaşamıyorum.

Çözüm
Intel sürücüsü ile ilgiliymiş dediğim gibi sürücüyü güncelleyip çözdüm sorunu.

Windows 11'in neresi sorunsuz ki zaten kanka. Ben Windows 10 kullanıyorum kafam rahat. Ayrıca GTX 1050 sisteme Windows 11 gitmez, kasma yapar.

Dostum kullandığım sürümü okuyamıyor musun? 24H2 IoT LTSC neredeyse bütün Windows 10 sürümlerinden kat kat daha hızlı ve daha akıcı çalışıyor. 1050 olmasına rağmen çoğu programda daha performanslı çalışıyor, ezbere bir şeyler söylemekten vazgeçin artık.

1715975119829.png

Şu SS'i de bırakayım buraya, RAM kullanımı ve işlemcideki Process kısmına bakarsan görürsün zaten iyi olduğunu.
Ram boşta 8 GB'dan fazla kullanıyor sende. Bende ise boşta 4 GB kullanıyor. Bu bile performans olarak fark eder. Windows 10 daha iyi.
Yalnız adam arkada R6 açmış. Oyunda 8.6GB ve üstüne üstlük Discord falan da açık bu adamda. Arkadaşım olduğundan biliyorum.

RAM Usage kesinlikle kötü değil. Zaten Process sayısı da oyun rağmen iyi. Kesinlikle Windows'lar arasında iyi bir sürüm bu.

Oyun içinde olduğumu görmüyor musun?

Eki Görüntüle 2199128

Boşta bu halde.
Yapay zeka capilot geldiğinde ram kullanımı şişecek dostum, sisteme daha fazla yük binecek. Capilot Windows 11'de 32 GB ram isteyecek haberini duyduktan sonra Windows 11'den soğudum ben. Durduk yere bir 16 GB RAM masrafına daha giremem ben. Windows 10'dan memnunum. Gittiği yere kadar kullanıcam. Belki ilerde geçerim Windows 11'e fakat şu an için ben almıyayım sağol.

Yapay zeka capilot geldiğinde RAM kullanımı şişecek dostum, sisteme daha fazla yük binecek. Capilot Windows 11'de 32 GB RAM isteyecek haberini duyduktan sonra Windows 11'den soğudum ben. Durduk yere bir 16 GB RAM masrafına daha giremem ben. Windows 10'dan memnunum. Gittiği yere kadar kullanacağım. Belki ileride geçerim Windows 11'e fakat şu an için ben almıyayım sağ ol.

Kullandığım sürümün ne olduğu hakkında bir fikrin var mı acaba?

1716131732185.png

Stock Windows 11 kullanıyormuşum gibi konuşuyorsun çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı