Çözüldü Windows 11'de yüksek RAM kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghost_walker

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB RAM
Arkadaşlar benim bilgisayarımda Windows 11 kurulu geldi fakat RAM kullanımı %60-70 gibi boşta kullanıyor. Bazı oyunlara girince oyundan atıyor. GTA 5 de çok yaşıyorum, GTA'ya girdikten 15, 20 dk sonra hata vermeden oyun kapanıyor. RAM'den kaynaklı düşünüyorum ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Optimizer ayarından boosta gelin ve kapalıysa açın RAM'i temizleyecektir o uygulama hem de istediğiniz uygulamayı kapattırabilirsiniz.
8 GB RAM artık maalesef ki çok yetersiz arkadan uygulamaları kapatın.

Hocam arkada Omen Gaming Hub 1 GB yiyor onu nasıl kapatabilirim hiç kullanmayı tercih etmedğim bir program.

Aslında Omen Gaming Hub RAM tasarrufun sağlayan uygulama Boost modu açıkmı.

Optimizer ayarından boosta gelin ve kapalıysa açın RAM'i temizleyecektir o uygulama hem de istediğiniz uygulamayı kapattırabilirsiniz.

Çözüm
8 GB RAM nasıl yetersiz yapmayın şu Windows'u aklamayın. Koskoca AAA oyunlar 4-5 GB RAM kullanırken Windows'un saçma sapan uygulamaları GB lerce RAM tüketiyor bunu nasıl normalleştiriyorsunuz?

Bende 16 GB RAM var RAM tüketimi yine dolu. Windows'u yeni başlatıyorum masaüstündeyim %45 lerde başlıyor RAM tüketimi.

8 GB RAM nasıl yetersiz yapmayın şu Windows'u aklamayın. Koskoca AAA oyunlar 4-5 GB RAM kullanırken Windows'un saçma sapan uygulamaları GB lerce RAM tüketiyor bunu nasıl normalleştiriyorsunuz?

Bende 16 GB RAM var RAM tüketimi yine dolu. Windows'u yeni başlatıyorum masaüstündeyim %45'lerde başlıyor RAM tüketimi.

Peki ne yapalm elimizde silahlar Microsoft binasınımı basalım? Ne istiyorsunuz?

Peki ne yapalm elimizde silahlar Microsoft binasınımı basalım? Ne istiyorsunuz?
Valla ne yalan söyleyeyim fena fikir değil.

Windows 98 ler XP ler 64-128 MB ramlerde çalışırken Windows 11 yeri geliyor 8 GB ram tüketiyor. Bu miktarları nereye kullandığını tartışabiliriz en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı