Windows 11'den 10'a döndükten sonra performans düşüşü

hyenasel

Femtopat
Daha fazla  
Laptop kullanıyorum. Windows Insider ile Windows 11'i indirdim ve denedim. Görev çubuğu falan delirdi bu tüm laptoplarda oluyormuş zaten o yüzden Windows 10'a dönme kararı aldım. Windows 10'a döndüğümde aşırı derecede performans düşüşü yaşadım. Önceden her şey normalken şimdi aşırı performans düşüşü yaşıyorum. Ekran kartı sürücülerimi DDU ile kaldırıp tekrar düzgün bir şekilde kurdum yine de oyunlarda falan çok kasıyor.

Bilgisayarı sıfırlamam dışında bir çözüm var mı? Yoksa en son çare bilgisayarı sıfırlayacağım.

Laptop kullanıyorum. Windows Insider ile Windows 11'i indirdim ve denedim. Görev çubuğu falan delirdi bu tüm laptoplarda oluyormuş zaten o yüzden Windows 10'a dönme kararı aldım. Windows 10'a döndüğümde aşırı derecede performans düşüşü yaşadım. Önceden her şey normalken şimdi aşırı performans düşüşü yaşıyorum. Ekran kartı sürücülerimi DDU ile kaldırıp tekrar düzgün bir şekilde kurdum yine de oyunlarda falan çok kasıyor.

Bilgisayarı sıfırlamam dışında bir çözüm var mı? Yoksa en son çare bilgisayarı sıfırlayacağım.

Tüm diski sıfırlayıp yap verilerin gider ama bir çözüm yolu olabilir ayrıca sürücülerin falanda kontrol et.

Sıfırlamakla format arasındaki fark ne?

Tüm sürücülerimi nasıl kontrol edebilirim?

Sadece Windows'u kurmuş olabilirsiniz dosyalarla komple disk C disk D artık hangileri sizde varsa biçimlendirirseniz komple yep yeni bir başlangıç yaparsınız.
Windows'un kendi sıfırlama seçeneği var fakat format kadar etkili olmuyor arkadaş ondan bahsetmiş sanırım.

Hayır diskleri biçimlendirmeden bahsettim.

Geri
Yukarı