Windows 11'den Linux Mint'e geçiş yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Foqist

Centipat
Yer
Smyrna
Daha fazla  
Selam, yaklaşık 10 yıldır Windows kullanıyorum yolculuğum XP ile başladı ve şu an Windows 11'deyim. Lakin, Linux'un bana daha uygun olduğu kanaatindeyim. Distro olarak Mint Cinnamon'u seçtim. Sizlere neye ihtiyacım olduğunu söyleyeyim: Bir kere yazılımcıyım. VS Code XAMPP PyCharm gibi uygulamaları açması lazım. Oyun olarak CS:GO ve Skyrim oynuyorum. Ayrıca Kali toollarının bir kısmını kullanmak ve aircrack ng falan açması lazım. Mint zaten Debian tabanlı olduğundan Kali toolarını açmakta pek problem yok. Sistemim gayet iyi 2022 model bir dizüstü bilgisayarım var. İşlemcisi Intel i5 9. nesil olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. Neyse toparlarsak: Sizce Linux Mint cinammon işimi görür mü?

Şimdiden sağ olun...

Pil optimizsyonu için bir sürü paket ve ayarlama var garip mesjalar var konuda.
Ya gerek de yok ki. Ben kendim şahsen kafede ders çalışırken kullanıyordum. Bütün günü geçirdim Gaming Laptop piliyle ayarlamalarımı yapıp.

Artı -1 Eksi
Ya gerek de yok ki. Ben kendim şahsen kafede ders çalışırken kullanıyordum. Bütün günü geçirdim Gaming Laptop piliyle ayarlamalarımı yapıp.

Kullanmadan gördükleri şeyleri buraya yazıyorlar ve o fikri savunuyorlar yapacak bir şey yok ki :/

Dostum en son Ubuntu kullandığımda bu sorunları yaşadım peki sen daha önce hiç linux kullandınmı?

Laptop modelim: ASUS ROG STRIX G15
Hocam şu an kullanıyorum, bilgisayarımın şarjı oyuncu laptopu olmasına rağmen çok daha yavaş bitiyor üstüne ekran kartı driveri harici hiç bir şey kurmadım. Sorunsuz ve mükemmel çalışıyor.

Linux kullanıcısıyım, Linux; Windows' a kıyasla daha kötü optimize edilmiş, daha ucuz ve özünde kullanıcılara hitap etmeyen serverler için oluşturulmuş bir işletim sistemi. Windows' a kıyasla kesinlikle daha çok pil tüketiyor ve bir sürü patchlenmemiş driver problemi var, özellikle nvidia driverlarında, hiçbir şey bilmeden konuşmayı seviyor olmalısınız.
Bilgisizliğin zirvesi resmen.. Linux bir işletim sistemi bile değil. Linux bir çekirdek..

Artı -1 Eksi
Hocam şu an kullanıyorum, bilgisayarımın şarjı oyuncu laptopu olmasına rağmen çok daha yavaş bitiyor üstüne ekran kartı driveri harici hiç bir şey kurmadım. Sorunsuz ve mükemmel çalışıyor.

Bilgisizliğin zirvesi resmen.. Linux bir işletim sistemi bile değil. Linux bir çekirdek..
Peki hangi dağıtımı kullanıyorsun?

Artı -1 Eksi

Belkide yaşadığım sorun ubuntu ile alakalı olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı