Windows 11'den tekrar Windows 10'a geçmek

Şahin Bozok

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11'den Windows 10'a geçmek istiyorum fakat onca yüklediğim oyunu tekrar yüklemek çok uzun sürecek, oyunların hiçbiri silinmeden Windows 10'a tekrar nasıl geçerim?

Geçemezsin de bence 11'de kal.

Hocam rezillik bu Windows 11, ses sorunundan tutun biostaki ayarları değiştirdiği için her soruna kadar oyunlarda hata alıyorum bıktım rezillik ya resmen bu ne böyle yükledim 1 haftadır PC'nin başına gelmeyen kalmadı üstelik bilgisayarım gayet de iyi, bir şey anlamadım böyle saçma iş mi olur?
Windows 11'e Update üzerinden yükselttiysen geri dönebilirsin.
evet öyle yaptım hocam fakat benim asıl sorum oyunlarımın gitmemesini nasıl sağlayabilirim

Diskiniz de boş yer varsa diski ikiye bölün Windows olan kısmı C'de kalsın sadece C kısmını formatlayın. D kısmına da oyunlarınızı atın.

Hocam rezillik bu Windows 11, ses sorunundan tutun biostaki ayarları değiştirdiği için her soruna kadar oyunlarda hata alıyorum bıktım rezillik ya resmen bu ne böyle yükledim 1 haftadır PC'nin başına gelmeyen kalmadı üstelik bilgisayarım gayet de iyi, bir şey anlamadım böyle saçma iş mi olur?

evet öyle yaptım hocam fakat benim asıl sorum oyunlarımın gitmemesini nasıl sağlayabilirim
Diski bol veya harici hard diskin varsa oraya oyun dosyalarını oraya kopyala sonrasında da tekrar ayni dizine kopyalayıp dosyaları doğrula yap.

Windows 11'den Windows 10'a geçmek istiyorum fakat onca yüklediğim oyunu tekrar yüklemek çok uzun sürecek, oyunların hiçbiri silinmeden Windows 10'a tekrar nasıl geçerim?

Ayarlar -> Windows Update -> geri dön özelliğini kullanarak W10a geçebilirsin.
Not: Geri dön 7 veya 14 gün sonra deaktive oluyor deaktive olmuşsa oyunlarını silmeden W10a geri dönemezsin.

Diski bol veya harici hard diskin varsa oraya oyun dosyalarını oraya kopyala sonrasında da tekrar ayni dizine kopyalayıp dosyaları doğrula yap.

Çok hızlı SSD'ye sahip degilsen yeni nesil oyunlar çok büyük olduğu için oyunları başka bir yere kopyalamak çok uzun sürer.

Normal bir şekilde format at. Ama zaten Windows'un kurulu olduğu diske kur. Eski bütün dosyaların windows.old klasöründe bulunacak. Oyunlarını oradan geri alabilirsin. Ben Windows 10'dan W11e geçerken bu yöntemi kullandım.

Geri
Yukarı