Windows 11'den Ubuntu'ya geçilmeli midir?

Windows 11'le ilgili duyduklarıma göre iyi bir sistemmiş. Bazı düşük sitemlerde built-in olarak gelen bir güvenlik özelliğinden dolayı sistemde Windows 10'a göre %10-15'lik performans kayıpları yaşanabiliyor. Srunuza gelince bilgisayarı ne için kullanacağınıza ve sisteminizin ne kadar güçlü olduğuna bağlıdır. Ubuntu'ya pek hakim değilim :)
Şu Sitemin Pollux 3A-K - Game Garaj Sadece 16 gb bulunan ve ssd bulunmayan versiyorun
Eğer isterseniz Windows 10 deneyin.

Bu tuhaf bir durum. Yenisi çıkar çıkmaz eskisi unutuluveriyor. Destek son bulana kadar (ki daha buna çok var) Windows 10 gayet kullanılabilir bir işletim sistemi. (hala Windows 2000 kullananlardan bahsetmiyorum tabii :) ).

Windows 10'un temasına internetten bir göz atın tabii öncelikle :)
win 10'nu baya kullandım
Windows'tan kurtulmak istiyorsan ve dizaynı hoş olsun istiyorsan ChromeOS kullanabilirsin.
Ama Bazı Özelikleri Yok

Tema için geçiyorsan eğer Ubuntu teması da pek iyi değil. Ayrıca geçmeden önce kullandığın programların ve oynadığın oyunların Linux desteğinin olup olmadığına bakmayı unutma.

İşletim sistemi birkaç yıl önce çıktı zaten. Bazı özelliklerin olmaması normal.
önceden kurup baktım
Tema için geçiyorsan eğer Ubuntu teması da pek iyi değil. Ayrıca geçmeden önce kullandığın programların ve oynadığın oyunların Linux desteğinin olup olmadığına bakmayı unutma.
o kadarki bütün şeylerim linuxsa uyumlu
ve zaten tek oyunadığım oyun tf2

Ubuntu hakkında çok bilgiye sahip değilim. Çok tutucu ya da yeniliklere kapalı olduğumu düşünebilirsiniz ama hayatımda Windows'tan başka hiçbir bilgisayar işletim sistemini kullanmadım. Açıkçası Mac hep bana kısıtlayıcı gözüktü ve Linux'ta ad bazı programlar çalışmıyor diye biliyorum. Ama işletim sistemi seçmek önemlidir. Biraz araştırma yapabilirsiniz. :)

Ubuntu hakkında çok bilgiye sahip değilim. Çok tutucu ya da yeniliklere kapalı olduğumu düşünebilirsiniz ama hayatımda Windows'tan başka hiçbir bilgisayar işletim sistemini kullanmadım. Açıkçası Mac hep bana kısıtlayıcı gözüktü ve Linux'ta ad bazı programlar çalışmıyor diye biliyorum. Ama işletim sistemi seçmek önemlidir. Biraz araştırma yapabilirsiniz. :)

Ben Linux kullandım baya güzeldi tabii eski XP laptopta

Kurtulmak istiyorsanız tonlarca Linux Dağıtımı var hoşunuza gideni yükleyin, canınız sıkılınca teker teker denersiniz. Hackintosh ile uğraşacaksanız macOS'da kurabilirsiniz.

Linux hiç kullanmadıysanız geçin deneyin biraz. Sorun yaşarsanız Linux bölümüne konu açın.

Windows 8'de açtıştım ama başlık saçma olduğu için kapatıldı.

Kurtulmak istiyorsanız tonlarca Linux dağıtımı var hoşunuza gideni yükleyin, canınız sıkılınca teker teker denersiniz. Hackintosh ile uğraşacaksanız MacOS'da kurabilirsiniz.

macOS nasıl kuruluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı