Windows 11'den Windows 10'a geçilmeli mi?

MuhammedA

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Birkaç kontrolü bypass ederek yüklediğim Windows 11 artık güncelleme alamayacak, sizce Windows 10'a geçmeli miyim?

i3-9100F ile Windows 11'i kullanabilmeniz gerekiyor, en azından resmi çıkışını yaptıktan sonra güncellemeleri alıp yolunuza devam edebilirsiniz.

Sorun orada işte BIOS da TPM ayarı olmadığı için (her ne kadar desteklendiği söylense de) güncelleme alamayacak.

Resmi olarak çıkana kadar silip Windows 10'u yükleyebilirsiniz. En son Windows 11 çıktığında hangi sistemlerin yükleyebileceği ya da destek sağlanacağı açıklanmasını bekleyebilirsiniz. Windows 11 çıkana kadar ne desek boş, şirket sürekli bir şeyleri değiştiriyor ki, birçok kullanıcıyı kaybetmek istemeyebilir.

Güncelleme almasa da güncel sürümlerin TPM/SecureBoot gibi gereksinimleri bypass edilmiş modları yayınlanıyor. Onlarla devam edersiniz. Ben 22000.120'deyim, en son 22000.168 güncellemesi çıkmış. Windows 10'a dönmeyi düşünmedim çünkü driver sorunu yaşamadım ve uygulamalarımm/oyunlarım çalışıyor. Bazı gereksiz hizmetleri de kapayınca boşta çok az ram kullanımı (1,5GB) olduğu için tercihim Windows 11'den yana.

Güncelleme almasa da güncel sürümlerin TPM/SecureBoot gibi gereksinimleri bypass edilmiş modları yayınlanıyor. Onlarla devam edersiniz. Ben 22000.120'deyim, en son 22000.168 güncellemesi çıkmış. Windows 10'a dönmeyi düşünmedim çünkü driver sorunu yaşamadım ve uygulamalarımm/oyunlarım çalışıyor. Bazı gereksiz hizmetleri de kapayınca boşta çok az RAM kullanımı (1, 5GB) olduğu için tercihim Windows 11'den yana.

Microsoft'un yayınladığı orijinal ISO'yu USB'ye yazıp kayıt defterinden TPM'yi bypass edip yükledim. 22000.168 sürümündeyim.

Sorun orada işte BIOS da TPM ayarı olmadığı için (her ne kadar desteklendiği söylense de) güncelleme alamayacak.
Nasıl TPM yok? İsmi TPM olmak zorunda değil bu arada, zaten H110 çipsetlerden itibaren çoğu anakartta TPM 2.0 desteği bulunmakta. Gelişmiş ayarların PCH parametrelerinde Intel Platform Trust Technology adında bir seçenek arayın, TPM'i aktif hale getirecektir.

Nasıl TPM yok? İsmi TPM olmak zorunda değil bu arada, zaten H110 çipsetlerden itibaren çoğu anakartta TPM 2.0 desteği bulunmakta. Gelişmiş ayarların PCH parametrelerinde Intel Platform Trust Technology adında bir seçenek arayın, TPM'i aktif hale getirecektir.

Hocam lütfen ben size fotoğrafla BIOS'un görüntüsünü atayım siz konumu söyleyin.

Geri
Yukarı