Çözüldü Windows 11'den Windows 10'a geçmek için ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Aydınovski

Picopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
1 TB
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
İntel Core i7 (11.nesil)
Merhaba arkadaşlar.
2. el Monster notebook PC aldım ve Windows 11 kurulu bir şekilde aldım, bunu Windows 10'a çevirmek istiyorum direkt flash ile Windows 10'a format atarak geçebilir miyim? Ek olarak yapmam gereken bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Doğrudan format atabilirsiniz. Rehber:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Teşekkür ederim. Size bir soru daha sorabilir miyim?
Bende 1 TB'lık SSD var ve sadece C diski var. Winsows 10 kurarken C ve D olarak iki diske ayırabiliyor muyum?

Diski bölebilirsin hocam SSD veya HDD olması fark etmez. Neden bu sistemde Windows 10'a geçmek istiyorsun? Bu yeni işlemcilerle Windows 11 gayet stabil ve iyi çalışıyor. Bende de 11. nesil işlemcili hazır Windows yüklü laptop var ve bugüne kadar Windows 11 kadar iyi işletim sistemi kullanmamıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski bölebilirsin hocam SSD veya HDD olması fark etmez. Neden bu sistemde Windows 10'a geçmek istiyorsun? Bu yeni işlemcilerle Windows 11 gayet stabil ve iyi çalışıyor. Bende de 11. nesil işlemcili hazır Windows yüklü laptop var ve bugüne kadar Windows 11 kadar iyi işletim sistemi kullanmamıştım.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
Aslında ben de seviyordum Windows 11'i fakat bazı oyunlarda mesela RDR2'de sistemim iyi olmasına rağmen donma ve kasma yaşadım, birçok şey denedim fakat düzelmedi, bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarıma sordum ve Windows 10'a geçerek düzelttiklerini söylediler, zaten Windows 10'un oyunlar için daha iyi olduğu söyleniyor.

Bu sistemle neden Windows 10’a geçmek istediğini merak ettim doğrusu. Windows 11’i çok yüksek performansla kullanıyorsundur zaten. 10’a nasıl spesifik bir ihtiyacın olabilir ki?

Ekleme: Üstteki mesajda cevap vermişsin ben yazarken. Es geçebilirsin beni. :)

Teşekkür ederim. Size bir soru daha sorabilir miyim?
Bende 1 TB'lık SSD var ve sadece C diski var. Winsows 10 kurarken C ve D olarak iki diske ayırabiliyor muyum?
evet ayırabilirsin sonradanda ayırabilirsiniz bilmiyorsanız video atabiliriz

Geri
Yukarı