Çözüldü Windows 11'den Windows 10'a geçmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Rehberdeki format diski hariç hepsini sildim. Ayrılmamış alan var. Üstüne gelip yeni deyip uygula ve evet dedim ve şu an yükleniyor.
Silin sadece C kalsın. Birimi sil deyin. Daha sonra C'yi seçip "yeni" dediğinizde soru gelecek, evet deyip devam edin.

Peki orada OEM ayrılmış gibi bir bölüm vardı onu sildim. Sonradan zararı varsa ne olur? Önceden format atarken baktımda silinmemesi gerektiği yazıyordu da.
Hayırlı olsun hocam.

İnternette. Technopat'ta bir konu açılmıştı.

Peki orada OEM ayrılmış gibi bir bölüm vardı onu sildim. Sonradan zararı varsa ne olur? Önceden format atarken baktımda silinmemesi gerektiği yazıyordu da.

İnternette. Technopat'ta bir konu açılmıştı.

Hocam o bölümleri kendisi otomatik oluşturuyor zaten. Kurulum bittikten sonra "Disk yönetimi"nden görebilirsiniz.

Bakın bendeki durum:

Ekran görüntüsü 2022-09-25 165144.png

Hayır hocam. Daha bugün size yazdığım gibi format attım. Görsele bakın.

Üstelik siz Windows 11'den Windows 10'a geçiş yapıyorsunuz. Windows 11'e ait hiçbir şey kalmamalı.

Anladım. Zaten sistem bozulduğunda falan diyorlar. Zaten ben sistemi çok bozan biri değilim.
Hayır hocam. Daha bugün size yazdığım gibi format attım. Görsele bakın.

Üstelik siz Windows 11'den Windows 10'a geçiş yapıyorsunuz. Windows 11'e ait hiçbir şey kalmamalı.

Anladım. Zaten sistem bozulduğunda falan diyorlar. Zaten ben sistemi çok bozan biri değilim.
Hocam dediğim gibi, kurulumdan sonra disk yönetimine bakın. İçiniz rahat olsun.

Görseldeki 100 MB'lık bölüm; Bootloader. PC'yi ilk açtığınızda Windows'a start veren bölüm. 605 MB olan kurtarma bölümü. Siz bunları silmeyip bırakırsanız, Windows 11'e ait bölümler Windows 10'da sağlıklı çalışır mı?

Son düzenleme:
Hayır. O yeni yaptığımda galiba Bootloader onları bir de kurtarma bölümlerini oluşturdu değil mi?
Hocam dediğim gibi, kurulumdan sonra disk yönetimine bakın. İçiniz rahat olsun.

Görseldeki 100 MB'lık bölüm; Bootloader. PC'yi ilk açtığınızda Windows'a start veren bölüm. 605 MB olan kurtarma bölümü. Siz bunları silmeyip bırakırsanız, Windows 11'e ait bölümler Windows 10'da sağlıklı çalışır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı