Windows 11'den Windows 10'a geçtikten sonra ağ bağdaştırıcı yok

• Konuyu başlatan bebop
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 720

bebop

Decapat
Daha fazla  
RAM
16gb 3200mhz
Ekran kartı
Rtx 3050ti
İşlemci
Ryzen 7 4800h
ASUS ROG G513IE-HF028 laptopta Windows 11'den Windows 10'a geçtim. Formatlanınca ne Ethernet ne kablosuz internet görünmüyor. Ağ bağdaştırıcısı aygıt yöneticisinde yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG G513IE-HF028 laptopta Windows 11'den Windows 10'a geçtim. Formatlanınca ne Ethernet ne kablosuz internet görünmüyor. Ağ bağdaştırıcısı aygıt yöneticisinde yok.

Diğer aygıtlar diye bir bölüm var mı? Varsa ekran görüntüsünü atar mısınız?

Pardon ya, ben aygıtın Windows'da görünmediğini okumadım. Biraz tuhaf olmuş. Kurduğun Windows stock mu yoksa Tweak edilmiş bir Windows 10 mu ?

@480164 Diğer aygıtlar var bilinmeyen aygıt olduğu gözüküyor @Quarit tweakin ne olduğunu bile bilmediğimden stocktur muhtemelen

Buraya gir; 2021 ROG Strix G15 G513 | Gaming Laptops|ROG - Republic of Gamers|ROG Global

Daha sonra "Driver & Tools" kısmından "G513IE" seç, işletim sistemi Windows 10 ve "Networking" driver indirebilirsin.
Driverı indirdim etki etmedi bağdaştırıcıyı görmediği için driver işlevsiz kalıyor olabilir mi?

BIOS ayarlarını default ayarlara çevir öyle dene.
Buda etki etmedi

Dosya Ekleri

• 16792024990461648805955350414893.jpg
    16792024990461648805955350414893.jpg
    154,4 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
@480164 Diğer aygıtlar var bilinmeyen aygıt olduğu gözüküyor @Quarit tweakin ne olduğunu bile bilmediğimden stocktur muhtemelen

Driverı indirdim etki etmedi bağdaştırıcıyı görmediği için driver işlevsiz kalıyor olabilir mi?

Buda etki etmedi
Dostum verdiğim linkten hangi driver kurdun ? Çünkü aynı modele ait farklı Chipset olan birden fazla driver var indirme sayfasında. "Networking" kısmında "See All Downloads" tıkla ve tüm ilgili ethernet driver sekmesi açılır. Belki de sadece "MediaTek WLAN Driver" denemiş olabilirsin diye düşündüm şimdi :) "Realtek LAN Driver" denedin mi ?

Dostum verdiğim linkten hangi driver kurdun? Çünkü aynı modele ait farklı Chipset olan birden fazla driver var indirme sayfasında. "Networking" kısmında "See All Downloads" tıkla ve tüm ilgili Ethernet driver sekmesi açılır. Belki de sadece "MediaTek WLAN Driver" denemiş olabilirsin diye düşündüm şimdi :) "Realtek LAN Driver" denedin mi?

Denedim hocam ama dediğim gibi bir şey değişmedi Windows 10 sürümüm 2017'den kalma güncel bir sürüm yükleyip denemeyi düşünüyorum sizce bir şey değişir mi?

Geri
Yukarı