Çözüldü Windows 11'den Windows 10'a geçtikten sonra CS:GO'da FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gurkem

Picopat
Daha fazla  
Windows 11'den Windows 10'a geçiş yaptım, CS:GO'da FPS'im 400'ün altına düşmezken şu an 200'lerde geziyor. Çözümü nedir?

Çözüm
Hocam ben kullanıyorum sorun ile karşılaşmadım. Virüslü mü?

Benim sorunummuş Windows'un kendi güncellemelerini yapınca geri 400 FPS'lere döndüm.

Eski sürüm kurabilir. Belki virüs bile olabilir. En sağlam yöntem elle güncellemek. Çoğunu Windows hallediyor zaten NVIDIA programını da indir ekran kartını halleder o da. Fazla zor bir işlem değil.

Windows'un kendi güncellemelerini yapınca düzeldi.
Hocam her şeyi sıfırla öyle kur tekrar.

Böyle bir durum yaşamıştım bilgisayarı tekrar formatlayınca düzeldi.

Hocam formatı ne zaman attınız?
Driverlar güncel mi?
Windows güncellemeleri tamamen yapıldı mı?

Yeni format attıysanız driver kontrolü yapın Windows güncelleştirmelerini bekleyin 2-3 güne düzelebilir.

Şu an bir programa taratın derim sonra da Windows güncellemelerine bakın.

Güncelleştirme varmış güncelleyip bakacağım bir de.

Her aç kapa yaptığında tarat bir süre driver programı bulup ona da tarat bir şeyler eksik olduğu için FPS az gösteriyor büyük bir ihtimalle.
Driver programları kullanmamasi gereken en önemli sey olabilir bilgisayarda. Adamın bilgisayarını eline vereceksin kullandırtmayın programları.

Hocam ben kullanıyorum sorun ile karşılaşmadım. Virüslü mü?

Benim sorunummuş Windows'un kendi güncellemelerini yapınca geri 400 FPS'lere döndüm.

Eski sürüm kurabilir. Belki virüs bile olabilir. En sağlam yöntem elle güncellemek. Çoğunu Windows hallediyor zaten NVIDIA programını da indir ekran kartını halleder o da. Fazla zor bir işlem değil.

Çözüm

Ara sıra kontrol et güncellemeleri yoksa FPS kaybına benzer sorunlar olabilir bu arada hayırlı olsun hocam Windows 10 cular kazancak her zaman :D

Ara sıra kontrol et güncellemeleri yoksa FPS kaybına benzer sorunlar olabilir bu arada hayırlı olsun hocam Windows 10 cular kazancak her zaman :D

Windows 10 ile 11 arasında fark yok. 11, 10'un arayüzü MacOS'e daha çok benzeyen versiyonu sadece. Windows 7'den beri fazla gelişim göstermedi. Böyle bir durumda "Windows 10 kullananlar kazanacak!" gibi bir ifade kullanmanız saçma. Desteği kesilecek zaten. Muhtemelen daha 11 bile kullanmadınız. Güncel olarak kullanan adam bunu demez.

Yeni konular

Geri
Yukarı