Windows 11 geçtikten sonra oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

Befo

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
8X2 3000Mhz
SSD veya HDD modeli
256 GB Patriot Burst
Ekran kartı
Vega 11
Anakart
MSI B450M-A PRO MAX
İşlemci
4300GE
Windows 11 çıkalı neredeyse bir sene geçtiği için geçme kararı aldım bugün. Windows 11 yükledikten sonra ekran kartı driverimi güncelledim, chipsetimi yükledim.
Thisıswin11 adlı uygulamayı tüm tikleri seçerek çalıştırdım. Bunları yaptıktan sonra R6 Siege oyununu indirdim ve Windows 10'da aldığım performansın yarısını almaya başladım. 100-110 FPS arası gelip giden FPS değerim Windows 11'e geçtikten sonra 50-80 arası gezinmeye başladı.

Tam emin olmamak ile birlikte. Windows 11'de Valorant oynarken arkada Discord ile Chrome açamıyordum. Bilgisayar donuyordu reset atıyordum. Fakat Windows 10'da Valorant, Discord, Chrome rahat rahat takılıyorum.

Bence Windows 10'un minimum 2 GB RAM istemesi ve Windows 11'de minimum 4 GB RAM istemesi ile alakalı.

Tabii sorun bu da olabilir fakat kendim bilişim hizmetlerinde staj yaptığım için şunu söyleyebilirim çoğu uygulama ve oyunlar Windows 11'de daha iyi performans gösteriyor.

Tam emin olmamak ile birlikte. Windows 11'de Valorant oynarken arkada Discord ile Chrome açamıyordum. Bilgisayar donuyordu reset atıyordum. Fakat Windows 10'da Valorant, Discord, Chrome rahat rahat takılıyorum.

Eskiden de ben Valorant'ta Mic basmadan konuşuyordum o sorunları da vardı.

Windows 10 hala en iyi seçenek.

Geri
Yukarı