Windows 11'e geçilir mi?

@neXusTS Dediğim gibi REFS Gelmeli Kernel update edilmeli yoksa Programlarımız tarih olacak 😁 sıfırdan çekirdek yazmak uzun sürecek Çekirdeği yenilemek çok daha mantıklı Windows 11 deki diğer seçenekleri göster rezaletine nediyorsunuz ? Çok saçma.

@neXusTS geriye uyumluluk olmalı yoksa bizim programlar çalışmaz. ReFS dosya sistemi gelmeli Windows NT 6.1 sürümünde temelde hala ona Update getirseler hiç fena olmaz.

Zamanında bazı sıkıntılar yaşamışlardı tekrardan riske atmazlar uyumlu olur bence, ben bu sene tanıtacaklarını düşünmüyorum şubat Max Haziran'da tanıtacak gibi söylentiler çıktı ama ben Windows 11'e odaklandıklarını düşünüyorum ki Windows 11 benim gözümde hala eksik bir işletim sistemi. Özellikle Dosya Gezgini hala sorunlu ve bazı tanıtım videolarında yayınladıkları yenilikleri Dosya Gezginine eklemediler hala daha dosya gezgini sisteme entegre değil. Eski arayüze sahip windows uygulamaları kaldırılmalı ya da modernize edilmeli Windows Araçları, Denetim Masası gibi uygulamalar.

Öyle valla Windows 12 ile yep yeni bir başlangıç yapmalarını istiyorum.
UNIX/Darwin veya diğer adıyla XNU gibi bir kernel Windows'ta olsaydı şu an verimlilik ve genel sistem memnuniyetinde harika bir noktada olurduk. Linux kernel bile biliyorsunuzdur muhtemelen, gönüllüker tarafından inşa ediliyor. Ama bu Kernel'ler öyle harika kernellere dönüşüyorlar ki uygun Kernel Derlemeleri ile. 3 saat boyunca CPU%100 çalışarak kernel sisteminize tamamen uygun hale getiriliyor ve ayarlarınızı birleştiriyor. Eşsiz güzel bir olay bu. Hatta zamanlayıcılar bile değişiyor. BMQ vardı CFS vardı. Neler neler. Bu arada dünya performans rekorları da genelde aynı sistemlerin kernel derlenmiş halleriyle elde ediliyor. @LittleWarlocc kaç kez kırmıştır rekorunu ben bilmiyorum. Linux bile başlı başına harika bir evren.

Gönüllülerin yaptığını paralı binlerce elemana senelerdir yaptıramamaları beni şaşkına çevirmiyor değil bu arada.

@neXusTS Dediğim gibi REFS Gelmeli Kernel update edilmeli yoksa Programlarımız tarih olacak 😁 sıfırdan çekirdek yazmak uzun sürecek Çekirdeği yenilemek çok daha mantıklı Windows 11 deki diğer seçenekleri göster rezaletine nediyorsunuz ? Çok saçma.

Evet sıfırdan çekirdek yazmak çok zor onun yerine revize etmeleri daha iyi olacaktır.

@neXusTS Bence denetim masası kaldırılmamaalı daha modernize hale getirilmeli hala bir çok işimizi oaradan yürütüyoruz. Ayarlar kaldırılıp denetim masası geliştirlse harika olmazmıydı cidden.

Evet sıfırdan çekirdek yazmak çok zor onun yerine revize etmeleri daha iyi olacaktır.
Gitsin yazsınlar. Bıktırdı artık. Sayısını tahmin edemediğimiz sayıda elemanları var yazsınlar yani.

NETIO.sys hatası. Bu hata Wi-Fi alıcısı yüzünden meydana gelen bir hatadır. Ancak bütün sistemin fişini çektiriyor bu basit hata. Mavi ekrana sürüklüyor anında sistemi.

UNIX/Darwin veya diğer adıyla XNU gibi bir kernel Windows'ta olsaydı şu an verimlilik ve genel sistem memnuniyetinde harika bir noktada olurduk. Linux Kernel bile biliyorsunuzdur muhtemelen, gönüllüker tarafından inşa ediliyor. Ama bu Kernel'ler öyle harika kernellere dönüşüyorlar ki uygun Kernel Derlemeleri ile. 3 saat boyunca CPU%100 çalışarak kernel sisteminize tamamen uygun hale getiriliyor ve ayarlarınızı birleştiriyor. Eşsiz güzel bir olay bu. Hatta zamanlayıcılar bile değişiyor. BMQ vardı CFS vardı. Neler neler. Bu arada dünya performans rekorları da genelde aynı sistemlerin kernel derlenmiş halleriyle elde ediliyor. @LittleWarlocc kaç kez kırmıştır rekorunu ben bilmiyorum. Linux bile başlı başına harika bir evren.

Gönüllülerin yaptığını paralı binlerce elemana senelerdir yaptıramamaları beni şaşkına çevirmiyor değil bu arada.

Valla Linux o konuda bayağı iyi evet açık kaynaklı ve birçok geliştiricisi bulunmakta. Ama ben arayüzünü fazla sevmediğim için geçme ihtiyacı duymadım.

@neXusTS bence de ama ben taşınması taraftarı değilim yani 30 yıllık denetim masası keske her işimizi oaradan halletsek önceden öyleydi ve sistem kullanım kolaylığı sağlıyordu ayarlar menüsü bana karışık geliyor Yeni nesildenim bir de ben 😁😁😁

Valla Linux o konuda bayağı iyi evet açık kaynaklı ve birçok geliştiricisi bulunmakta. Ama ben arayüzünü fazla sevmediğim için geçme ihtiyacı duymadım.
Siz bir GNOME'u temalayın da arayüz görün. Biraz bakınayım da göstereyim. GNU/Linux Masaüstü Görünümleri konusuna bir gideyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı