Windows 11'e geçilir mi?

_null

Hectopat
RAM
XPG 2x8 16 GB 3600 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Crucial 1TB P3 M.2 SSD
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 3050 Ventus 2X 8GB
Anakart
Gigabyte B450M S2H v2
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Windows 10 çıktığında tereddüt etmiştim, 7'ye çok alıştım Windows 10 kullanabilir miyim, alışabilir miyim, kullanışlı mıdır diye. Bugün aynı soruyu Windows 11 için soruyorum; Windows 10'dan Windows 11 geçmek mantıklı mı, sistemimin performansında nasıl bir etkisi olacak, kullanışlı mı, alışması zaman alır mı?

Windows 10 çıktığında tereddüt etmiştim, 7'ye çok alıştım Windows 10 kullanabilir miyim, alışabilir miyim, kullanışlı mıdır diye. Bugün aynı soruyu Windows 11 için soruyorum; Windows 10'dan Windows 11 geçmek mantıklı mı, sistemimin performansında nasıl bir etkisi olacak, kullanışlı mı, alışması zaman alır mı?

Kullanışlık açısından Windows 11 daha iyi. Hem optimizasyon ve program uyumluluğu sorunları eskisi kadar yok. Yani kısaca geçilebilir.

Geçilir. Bir sorunu yok kalmadı bende geçeceğim de üşeniyorum işte. :D

Windows 10 Key'im olduğundan ötürü geçmeme taraftarıyım. Key'i girmeden kullanmaya çalışmak eziyet gibiydi 11'i.

Geçilir. İlk çıktığından beri kullanıyorum ilk 2 ay görev çubuğu ve masaüstündeki sağ tık geliştrime eksikliğinden dolayı şikayetçiydim onun dışında hiçbir sıkıntım yoktu. Şimdi ise istediğim gibi özelleştirme yapabiliyorum.
Windows 10 Key'im olduğundan ötürü geçmeme taraftarıyım. Key'i girmeden kullanmaya çalışmak eziyet gibiydi 11'i.
Win 10 keyi 11 de de geçerli dostum.

Bu soru belki milyon kere sorulmuştur milyon kere de aynı cevaplar verilmiştir ama halen sorulmaktan bıkılmamıştır garip şekilde.

Resmi destek bitişinden sonra yaklaşık 2 yıl daha Windows 10'u kullanabileceğimizi düşünüyorum çünkü programlar ve oyunlar resmi destek biter bitmez elini eteğini çekmiyor çok şükür ki.

Bilgisayarınızı yük taşıyan hamal gibi düşünün. Windows 10 ile çuvalındaki yük daha az, Windows 11 ile de daha çok olacaktır. Üstelik bu çuvalı açarsanız içinde süsten başka çok da fark göremeyeceksiniz. Belki hamalınız güçlüdür, belki o aradaki farkı hissettirmez. Ama bu, arada fark olduğu gerçeğini değiştirmez. Ben hafiflik taraftarıyım ve eğer seçenekler arasında daha hafif olan bir şey varsa onu tercih ederim ve öneririm.

Desteği bitene kadar Win10. 2027'ye kadar kullanılır diye düşünüyorum sonra mecbur Win11.

Geç vallahi pişman olmazsın 5 aydır falan kullanıyorum gerçektende güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı