Windows 11'e geçiş ne kadar sürer?

Kasixfea

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama hatalar var dediler ve hala tam olarak hazır değilmiş yani kısmen deneme sürümündeymiş. Sonunda geçmeyi düşünüyorum ama Valorant, Grand Theft Auto 5, Minecraft vb. oyunların Windows 11'de açılıp açılamaz mı ya da açılsa bile FPS, performansı nasıl olur gibi soruların cevaplarını bulamadım. Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500U
Vega 8 integrated GPU
256 GB SSD
8 GB RAM (1x8)
Anakartımı tam anlayamadım o yüzden ekran görüntüsü bırakıyorum
Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• anakart.png
    anakart.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 67
Merhabalar, Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama hatalar var dediler ve hala tam olarak hazır değilmiş yani kısmen deneme sürümündeymiş. Sonunda geçmeyi düşünüyorum ama Valorant, Grand Theft Auto 5, Minecraft vb. oyunların Windows 11'de açılıp açılamaz mı ya da açılsa bile FPS, performansı nasıl olur gibi soruların cevaplarını bulamadım. Sistemim:
AMD Ryzen 5 3500U.
Vega 8 integrated GPU.
256 GB SSD.
8 GB RAM (1x8)
Anakartımı tam anlayamadım o yüzden ekran görüntüsü bırakıyorum.
Yardımcı olabilir misiniz?

Ben 13.50 de indirmeyi açıp dershaneye gittim 16.50 de geldim %95 deydi 10 dk içinde indi.

Ben daha dün geçtim Windows 11'e. Yaklaşık bir saat falan sürdü, belki 1,5 saat. (SSD'im Kingston A2000 500 GB)

Bu biraz da SSD'nizin okuma yazma hızlarına bağlı. Performans artışı var diyorlar Windows 11'de. AMD yaması da zaten yakın zamanda geldi. Bu bağlamda AMD işlemciler için olan sorunlar da bitti gibi bir şey.

Ben daha dün geçtim Windows 11'e. Yaklaşık bir saat falan sürdü, belki 1,5 saat.

Bu biraz da SSD'nizin okuma yazma hızlarına bağlı. Performans artışı var diyorlar Windows 11'de. AMD yaması da zaten yakın zamanda geldi. Bu bağlamda AMD işlemciler için olan sorunlar da bitti gibi bir şey.

Benim PC Windows 10'da daha yavaştı o kadar deyim.

W11 betadan çıktı belirli donanımlar üzerinde hala performans problemleri var özellikle AMD işlemcilerde çok ciddi performans kaybı ve kilitlenmeler oluyordu ama 3-4 gün önce bir güncelleme geldi 6 bilgisayara kurdum hala testler devam ediyor şunu bir not olarak belirteyim bu sıkıntıların çoğu bitti sadece Realtek ses kartlarının bazı modellerinde uyumluluk problemleri var sistem bazı monitörleri tanımıyor ama yakın zamanda bu durum da düzelecek henüz bir Windows 10 değil ama yakın kurulum yükseltmede 2-3 saat temiz kurulumda 20dk kadar sürüyor.

Yani sonuç olarak diyorsunuz ki AMD fix ve chipset paketleri yayınlanmış olup W11'de ekstra performans var diyorsunuz doğru mu?
W11 betadan çıktı belirli donanımlar üzerinde hala performans problemleri var özellikle AMD işlemcilerde çok ciddi performans kaybı ve kilitlenmeler oluyordu ama 3-4 gün önce bir güncelleme geldi 6 bilgisayara kurdum hala testler devam ediyor şunu bir not olarak belirteyim bu sıkıntıların çoğu bitti sadece Realtek ses kartlarının bazı modellerinde uyumluluk problemleri var sistem bazı monitörleri tanımıyor ama yakın zamanda bu durum da düzelecek henüz bir Windows 10 değil ama yakın kurulum yükseltmede 2-3 saat temiz kurulumda 20dk kadar sürüyor.
realtek ses kartı ve monitör problemleri ne zaman biter sizce?

Peki oyunlar W10 gibi W11'de destekli mi? Yani açılması için çünkü mesela valorant açılmadan hata veriyormuş

Yeni konular

Geri
Yukarı