Windows 11'e geçiş sonrasında oyunlar kasmaya başladı

CLAYINS

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayarıma Windows 11 kurdum. Windows 11 kurmadan önce Windows 10'dayken oyunlar çok rahat oynanıyordu.
Mesela The Forest, Fear Threapy gibi oyunları yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum. Windows 11 geçince oyunlar kastığı için tekrar Windows 10 geçtim fakat daha önce kasmayan oyunlar öyle bir kasıyor ki karakteri döndüremiyorum. Format attım, gene aynı sorun birden kasmayan oyunlar kasmaya başladı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayarıma Windows 11 kurdum. Windows 11 kurmadan önce Windows 10'dayken oyunlar çok rahat oynanıyordu.
Mesela The Forest, Fear Threapy gibi oyunları yüksek ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum. Windows 11 geçince oyunlar kastığı için tekrar Windows 10 geçtim fakat daha önce kasmayan oyunlar öyle bir kasıyor ki karakteri döndüremiyorum. Format attım, gene aynı sorun birden kasmayan oyunlar kasmaya başladı.
Ekran kartı sürücüsünü yüklediniz mi?

Ekran kartı sürücülerini kurmak, güç planlarından nihai performans seçmek gibi kurulum sonrası yapılması gerekenleri yaptınız mı?

Düzgün sistemi ellemişsiniz. Win 11 bazı sistemleri halen seçiyor. Bilgisayarınızın ne olduğunu yazmaya üşendiğiniz için bu kadar konuşabiliyorum.

Anlatmak isterdim ama anlatması uzun şu videoyu izler misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Macun bu sağı solu belli olmaz.

Macunun performansla ilişkisi yoktur. Macunun performans ile ilişkisi şu şekildedir: Termal macun ısıyı korumak için sürülür. Eğer sürülmezse sıcaklık değerleri tavan yapar ve ekran kartı veya işlemci performansından feragat eder ki daha fazla ısınmasın.

Geri
Yukarı