Windows 11'e geçişte retail key taşınır mı?

zavicefta

Hectopat
Şu an kullandığım bilgisayarımda Windows 10 Pro retail key var. Yeni aldığım sisteme temiz Windows 11 Pro kuracağım. Kurulumda mail adresimi girmem retail keyin taşınması için yeterli midir? W10 lisans anahtarı W11'de de çalışıyor diye biliyorum.

O şekilde olmaması lazım. Windows update kısmında windows 11 yükselmesi görmeniz lazım. O zaman key korunur.

Windows update kısmına nereden geldik hocam ben yükseltme yapmayacağım. Mevcut sistemdeki W10 Pro lisansı, yeni sisteme temiz kurulum yapacağım W11 Pro'ya nasıl aktarabilirim onu merak ediyorum.

Windows update kısmına girip Windows 10 cihazı Windows 11'e yükseltebiliyorsunuz. Eğer temiz kurulum şart değilse bu şekilde yükseltebilirsiniz demek istedim. Dosyalarınız da korunmuş olur.

Windows update kısmına girip Windows 10 cihazı Windows 11'e yükseltebiliyorsunuz. Eğer temiz kurulum şart değilse bu şekilde yükseltebilirsiniz demek istedim. Dosyalarınız da korunmuş olur.
Hocam dosyalar konusunda haklısınız ancak yeni sisteme temiz kurulum şart olduğu için bunu söylüyorum. Şu an kullandığım sistemle bir işlemim yok ya da var mı ne yapmam lazım onu merak ediyorum...

Elimde zaten retail key var eski sistemle bir işim olmayacağı için ondaki keyi yenisine aktaracağım mümkünse. Olmassa dediğiniz gibi yaparım.

Windows 10 keyleri, Windows 11'e aktarılıyor mu bir bilgim yok.

Düzenleme: Windows update aracılığı ile yapsanız aktarılıyor.

İyi forumlar.

Elimde zaten Retail key var eski sistemle bir işim olmayacağı için ondaki keyi yenisine aktaracağım mümkünse. Olmazsa dediğiniz gibi yaparım.

Windows 10 Keyleri Windows 11 de de çalışıyormuş ben de Windows 11 sistemime Windows 10 Pro OEM key almayı planlıyorum bakalım.

Windows 10 Keyleri Windows 11 de de çalışıyormuş ben de Windows 11 sistemime Windows 10 Pro OEM key almayı planlıyorum bakalım.
Ben Windows 10 Pro için daha önce jetlisans diye bir siteden almıştım. Başta retail key göndermediler ancak sonradan retail istedim verdiler böyle bir sorunla karşılaşırsanız diye söylüyorum. Bunun dışında hala soruma cevap bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı