Windows 11'e geçişte retail key taşınır mı?

zavicefta

Hectopat
Şu an kullandığım bilgisayarımda Windows 10 Pro retail key var. Yeni aldığım sisteme temiz Windows 11 Pro kuracağım. Kurulumda mail adresimi girmem retail keyin taşınması için yeterli midir? W10 lisans anahtarı W11'de de çalışıyor diye biliyorum.

Ben Windows 10 Pro için daha önce jetlisans diye bir siteden almıştım. Başta Retail key göndermediler ancak sonradan Retail istedim verdiler böyle bir sorunla karşılaşırsanız diye söylüyorum. Bunun dışında hala soruma cevap bulamadım.

Hocam bazı durumlarda OEM keyler bile yeni sistemde aktif olabiliyor sizinde umarım öyle olur bir fikrim yok benim de açıkçası.

Şu an kullandığım bilgisayarımda Windows 10 Pro Retail key var. Yeni aldığım sisteme temiz Windows 11 Pro kuracağım. Kurulumda mail adresimi girmem Retail keyin taşınması için yeterli midir? Windows 10 lisans anahtarı W11'de de çalışıyor diye biliyorum.

Hocam ben bugün Windows 10 Retail key aldım ama Windows 11 Kurulumunda girdim anahtarı sorun olmadı sorunsuz şekilde çalıştı Ürün anahtarı Kurulumdan sonra Ayarlar kısmından Lisans durumuna baktığımda Microsoft Hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyordu muhtemelen sizde de bir sorun olmaz. Sizde bir etkinleştirme kısmına bakın aynı şekilde yazıyor mu yazıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Hocam ben bugün Windows 10 Retail key aldım ama Windows 11 Kurulumunda girdim anahtarı sorun olmadı sorunsuz şekilde çalıştı Ürün anahtarı Kurulumdan sonra Ayarlar kısmından Lisans durumuna baktığımda Microsoft Hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyordu muhtemelen sizde de bir sorun olmaz. Sizde bir etkinleştirme kısmına bakın aynı şekilde yazıyor mu yazıyorsa sorun olmaz diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim hocam Windows 10 Pro yüklü bilgisayarımda dediğiniz gibi dijital lisans ile etkinleştirildiği yazıyor. Normalde o lisansı kaldırıp Windows 11 Pro için kullanacaktım ama yeni dijital lisans almaya karar verdim.

Teşekkür ederim hocam Windows 10 Pro yüklü bilgisayarımda dediğiniz gibi dijital lisans ile etkinleştirildiği yazıyor. Normalde o lisansı kaldırıp Windows 11 Pro için kullanacaktım ama yeni dijital lisans almaya karar verdim.
Windows 10 Pro anahtarı başka bilgisayarlarda kullanılabiliyorsa anahtarı Windows 11'de girmeye çalışarak deneyebilirsiniz. CMD'ye şu komutu yazın: "slmgr /ipk #####-#####-#####-#####-#####" (Hashtagler yerine anahtarınızı girin.) Ayarlar'dan girerek de aktifleştirebilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam Windows 10 Pro yüklü bilgisayarımda dediğiniz gibi dijital lisans ile etkinleştirildiği yazıyor. Normalde o lisansı kaldırıp Windows 11 Pro için kullanacaktım ama yeni dijital lisans almaya karar verdim. Eğer hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa Retail keydir kurulum sonrası hesabınız girerek de etkinleştirebiliyorsunuz ama bazen etkinleşmeyebiliyor o zaman tekrardan Lisans anahtarını girmenizi gerekiyor.

Hocam Windows 10 Pro Lisansı 11 de de çalışıyor isterseniz Windows 11 Pro kurulum kısmına tekrardan girin o anahtarı bir sorun olmaz diye düşünüyorum Ama sizin ürün anahtarınız Retail değil sanırım MAK key deniliyor onlardan olması lazım. Eğer açıklama kısmında Hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa Retail keydir Kurulum sonrası hesabınızı girerek otomatik olarak etkinleşmiş oluyor ama bazen etkinleşmeyebiliyor o zaman Lisans anahtarını tekrar girmeniz gerekiyor.

Hocam Windows 10 Pro Lisansı 11 de de çalışıyor isterseniz Windows 11 Pro kurulum kısmına tekrardan girin o anahtarı bir sorun olmaz diye düşünüyorum Ama sizin ürün anahtarınız Retail değil sanırım MAK key deniliyor onlardan olması lazım. Eğer açıklama kısmında Hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi yazıyorsa Retail keydir Kurulum sonrası hesabınızı girerek otomatik olarak etkinleşmiş oluyor ama bazen etkinleşmeyebiliyor o zaman Lisans anahtarını tekrar girmeniz gerekiyor.
MAK değil hocam CMD'ye slmgr -dli komutunu girdiğimde RETAIL channel olduğu görünüyor. Yani eski bilgisayarımdan kaldırıp yeni bilgisayarımda kullanabiliyorum.

MAK değil hocam CMD'ye slmgr -dli komutunu girdiğimde Retail channel olduğu görünüyor. Yani eski bilgisayarımdan kaldırıp yeni bilgisayarımda kullanabiliyorum.

Tamamdır o zaman dediğim gibi kurulum kısmında kullanırsınız.

Geri
Yukarı