Windows 11'e geçmek mantıklı mı?

frodobaggins

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
512 GB SSD
Ekran kartı
İntel UHD Graphics
İşlemci
İntel Core i5 1035G1
Windows 10'dan 11'e geçmek mantıklı mı? Oyunlarda FPS artışı veya düşüşüne sebep olur mu? En çok Valorant oynuyorum.

Windows 10'dan 11'e geçmek mantıklı mı? Oyunlarda FPS artışı veya düşüşüne sebep olur mu? En çok Valorant oynuyorum.

Performans konusunda Windows 11 Windows 10'dan işlemci kullanımı SSD verimliliği ve özellikle RAM kullanımı konusunda biraz öne geçiyor ama nadiren(ki başıma geldi) Windows 11' bir işlemciyi tam olarak kulanmama sorunu var buna dikkat edersen bir miktar FPS artışı alırsın.

Şu an değil @Adam_88 arkadaşın dediği gibi güncelleme gelsin öyle geçersiniz. Ya da şimdi geçip güncelleme gelince alırsınız. Yüklediğimden beri sürekli düzeltmeler geliyor çoğu sorun bitti şu an gözüme batan tek şey saçma şekilde WiFi - Ses ayarlarının tek tablada açıldığı yere tıklayınca bazen açılmıyor sorunlar var yani.

Ses karıştırıcısı için bile 4 ayrı panel gezmeniz gerekiyor, rahat kullanım 0.

1651586942943.png

Görev çubuğu boyut ayarlanmıyor.
Donanım simgelerinin üzerine sağ tıkladığınızda sorun gider paneli yok.

Eki Görüntüle 1376932
Görev çubuğu boyutunu değiştiren nadir insan vardır. Sorun giderme için Ayarlar-->Sorun Gidericiler yolunu kullanabilirsiniz. Ses karıştırıcısı olayı bütün MS-DOS sürümlerinde var.

Eki Görüntüle 1376932
Aynen siz deyince hatırladım şu ekrana şu an nasıl ulaşırım bilmiyorum bile. Güç yönetimini performansa almak için bile 10 dakika dolanmıştım. İlk sürümde bile olmaması gereken şeyler şu an mevcut. Ücretsiz yükseltme teklifinin olmayabileceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı